Arcane 12 yo Extra Aroma

Akce
–12 %
rum arcane 12 yo extra aroma giftbox
1 244 Kč –12 % 1 090 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Velmi aromatický hnědý agricole rum z ostrova Mauritius jehož směsy zrají systémem solera až po dobu 12 let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historie výroby rumů na ostrově Mauritius sahá až do 18. století, kdy byl ostrov francouzskou državou. Francouzi zde, stejně jako na dalších ostrovechv karibiku, zakládali cukrové plantáže a následně i první palírny. Rum sloužil jako platidlo i jako část mzdy námořníkům, kteří tak díky němu neměli tolik času na "rebélie".

Rumy se vyrábí buďto z melasy anebo přímo ze šťávy z cukrové třtiny. Takové rumy se pak nazývají agricole. Dvanáctiletý Arcane Extra Aroma vzniká mícháním rumů destilovaných právě z třtinové šťávy zrajících v systému solera po dobu až 12 let. Právě díky zvoleným sudům a systému solera je výsledný blend naprosto nezaměnitelný a velmi netradiční.

Barva rumu je tmavě jantarová až hnědá. Jak je u rumů agricole zvykem, aroma je velmi výrazné s tóny tropického ovoce, cukrové třtiny s lehkým náznakem koření a dřevitosti. Chuť je komplexní a mnohovrstvá, kterou ocení spíše zkušenější. Začátečníci ne úplně rozeznají přechody mezi jednotlivými tóny chutí. Jako u většiny agricole rumů hraje i zde hlavní roli tropické ovoce, které postupně dává prostor vyniknout vanilce a kokosu aby vše zakončila sladkost cukrové třtiny s elegantními podtóny dřeva.

Rozhodně to nebude láska na první pohled. Je to rum, ke kterému si nejdříve musíte najít cestu. Ta však není nijak trnitá a objevování je velmi příjemná záležitost. Jakmile  ji ale najdete, nedáte na Arcane už dopustit. Ne nadarmo se Extra Aroma pyšní nejlepším rume ostrova Mauritius.

Vzhledem k povaze a původu rumu Arcane Extra Aroma, není vhodné jej přidávat do míchaných nápojů. Daleko lépe si jej vychutnáte samotný nebo na kostce ledu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rum
Objem alkoholu: 40%
Obsah láhve: 0,7 l
Stáří: 12 let
Výrobce: Arcane
Země původu: Mauritius
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: