Ardbeg An Oa 46,6% - Smoker

1 365 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
3.11.2020

Poprvé za 10 let se Ardbeg rozhodl rozšířit svou populární hlavni řadu single malt whisky tzv. Core Range. Ardbeg An Oa je whisky zrající ve třech typech sudů a je připravena Vás uhranout stejně jako ostatní whisky z portfolia Ardbegu. 

An Oa si odnesl vítězství z IWC 2019 hned ve třech kategoriích.

V tomto balení naleznete držák na piliny pro  ještě lepší zážitek z grilování.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skotský ostrov Islay je domovem pro silně nakouřené, rašelinné single malt whisky. Pomyslným vládcem ostrova je v posledních letech palírna Ardbeg, která svou mimořádnou řemeslnou zručnost dokazuje početným ziskem medailí z prestižních světových soutěží. Posledním úspěchem je např. titul z IWC "Distillery of the Year 2018" a jeho následná obhajoba v roce 2019.  

Právě na IWC 2019 se ke slovu dosti razantně přihlásila novinka v hlavním portfoliu palírny, Ardbeg An Oa, která ovládla hned tři kategorie s výsledkem 95,3 bodů. An Oa je po deseti letech prvním přírůstkem do hlavního portfolia značky. Zrání probíhalo ve třech různých druzích sudů. Sladký profil dodávaly destilátu sudy po excelentním španělském sherry Pedro Ximenez. Kořenitý profil whisky propůjčili nově vypálené dubové sudy a konečně intenzitu dodali sudy po americkém bourbonu. V tu správnou dobu byly všechny ingredience smíchány dohromady ve speciálně vyhotovené spojovací kádi z francouzského dubu. Výsledkem je pak single malt whisky plná kontrastů s typickou silou a intenzitou Ardbegu s překvapivou hedvábností.

Ardbeg An Oa je stáčena o síle 46,6 ABV a není filtrovaná za studena. Ochutnejte single malt, kterému porotci přisoudili prvenství hned ve třech kategoriích IWC 2019.  

                                                                                  

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Balení: Kovová tuba se smokerem
Objem alkoholu: 46,6%
Oblast: Islay
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Ardbeg
Země původu: Skotsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: