Ardbeg sbíral ocenění na IWC 2019

IWC 2019 - Ardbeg znovu zabodoval

Každý červen se v Las Vegas pořádá The International Whisky Competition, mezinárodní soutěž v degustaci whisky, které se přezdívá "Olympijské hry světa whisky". Hodnocení probíhá formou slepé degustace 9 nezávislými experty z oboru. Jakékoliv umístění znamená pro palírny stejnou prestiž, jako např. získání
Michelinské hvězdy pro restaurace.

Letošní rok byl ve znamení ocenění perfektní práce Dr. Billa Lumsdena, master distillera palíren Glenmorangie a Ardbeg. První díl našeho reportu ze soutěže se věnuje úspěchu, který si připsali výrobci naší milované, rašelinné whisky Ardbeg.

ardbeg distillry

Když zkraje roku představil Ardbeg svou novou single malt whisky, která se stala součástí hlavní produktové řady, byla to první novinka po téměř deseti letech.
V palírně už tehdy věděli, že se jim povedl mimořádný kousek. IWC 2019 tyto domněnky potvrdila.

Ardbeg An Oa zraje ve třech různých typech sudů, což je tajemství stojící za tímto mimořádným úspěchem. Kdo ale sleduje práci Dr. Billa Lumsdena delší dobu, tak není jistě překvapen. To co Bill umí nejlépe ze všech je právě mistrné míchání destilátu z různých typů sudů. Single malt An Oa získal v soutěži úctihodných 95,3 Bodů a stal se vítězem v třech kategoriích. Nejlepší single malt whisky z Islay, nejlepší rašelinná whisky a nejlepší single malt whisky bez udání stáří.

iwc 2019_ardbeg_an_oa_victory

Ardbeg dokázal zabodovat i s dalšími členy svého základního portfolia. Ardbeg Corryvrecan získal 95 bodů a stal se vítězem kategorie Nejlepší whisky o sudové síle. V ostatních třech kategoriích, nejlepší single malt whisky z Islay, nejlepší rašelinná whisky a nejlepší single malt whisky bez udání stáří získal Corryvrecan bronzové medaile.

ardbeg corryvrecan iwc 2019

A jak už to bývá, nejlepší desetiletou skotskou whisky se stal Ardbeg 10 Years Old s výsledkem 92 bodů.

Celkovou nadvládu palírny Ardbeg na letošních whisky "oskarech" ještě podtrhlo celkové vítězství a titul "Distilery of the year". Dr. Bill Lumsden byl také po zásluze opět jmenován "Master Distiller of the Year".

Naše gratulace míří na Islay do Ardbegu a zároveň jsme rádi, že výsledky jejich skvělé práce můžeme nabízet našim zákazníkům.

V příštím ohlédnutí za IWC 2019 se podíváme na úspěchy Glenmorangie. A ty rozhodně nejsou zanedbatelné. Máte se na co těšit.

Pro ty, kteří jsou nedočkaví, zde najdete kompletní přehled všech kategorií a vítězů IWC 2019.

iwc 2019 medals