Titul "Whisky of the Year" pro Glenmorangie

Nejlepší světová whisky roku 2019? Podle IWC 2019 se jí stala Glenmorangie Grand Vintage 1991.

V minulém reportu z International Whisky Competition 2019 jsme vás seznámili s úspěchy Ardbegu na letošní ""whisky olympiádě". V dnešním díle se podíváme, jakých úspěchů v téže soutěži získali mistři z Glenmorangie. O tom, že v Glenmorangie svému řemeslu opravdu rozumí, nemusíme snad ani psát. Zárukou všeho a mistrem nad mistry, který stojí za úspěchem zdejší whisky je Dr. Bill Lumsden, který obhájil loňské vítězství v kategorii "Master Distiller of the Year". 

bill lumsden glenmorangie espirits

 

Z jeho dílny pochází i "Whisky of the Year". Titul whisky roku tak jde za Glenmorangie Grand Vintage 1991, single malt, který získal 97 bodů. 

iwc 2019 glenmorangie 1991

Další úspěchy získal i tzv. Core Expressions, základní portfolio značky. Druhé místo v kategorii desetiletých skotských single maltů si odnesla Glenmorangie The Original po zisku 90,2 bodů. Nutno dodat, že oblíbený The Original porazil jen sesterský Ardbeg Ten

Titul nejlepší skotské dvanáctileté whisky si odnáší Glenmorangie Lasanta po zisku 93,4 bodů. Stranou nezůstala ani Glenmorangie Quinta Ruban, která si po zisku 91,9 bodů odnáší stříbrnou medaili z kategorie nejlepší skotská single malt ve věku od 13 do 17 let. 

Vzhledem k tomu, že jak Glenmorangie tak i Ardbeg patří k našim oblíbencům, výsledky nás velmi těší. I když, to že se v těchto dvou případech jedná o špičku my i naši zákazníci dávno víme.