Bowmore Small Batch

Novinka
989 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Single malt z legendární skotské palírny z ostrova Islay Bowmore, zrající v sudech po bourbonu po prvním a druhém plnění. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Při zrání whisky se ve skotsku používají sudy maximálně 4 krát. Každé nové plnění předává destilátu nižší intenzitu chutí a tím i jiný charakter. Bowmore Small Batch zraje v sudech po bourbonu po prvním a druhém plnění. Tyto destiláty jsou pak smíchány dohromady, aby utvořily výsledný single malt kombinující to nejlepší z obou.

Sudy po prvním plnění dávají maltu delikátní sladkost vanilky, koření a dřevitost spolu s charakteristickým lehkým nakouřením tolik typickým pro Bowmore. Sudy, ve kterých bourbon zrál již dvakrát, propůjčují destilátu svojí svěží ovocnou komplexitu a typické tóny medu a smetany.

Díky zvoleným sudům má Bowmore Small Batch zlatavou barvu a voní po rašelině s náznaky medu a skořice. V chuti hraje prim vanilka s lehkými tóny mořské soli. Závěr je dlouhý a koouřový s tóny citrusů.

Bowmore Small Batch je vynikající whisky za příznivou cenu hodící se ke každé příležitosti. Je to zároveň držitel mnoha mezinárodních ocenění.

                                                                                  IWSC2014-Silver-Medal_award          isch2014

Doplňkové parametry

Kategorie: BOWMORE Single Malt Whisky
Balení: Dárkový box, papírový kartonek
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Islay
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Bowmore
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: