Bruichladdich Octomore 10 Years Old 50% 0,7 l

Akce
8 900 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
2.11.2021

Single malt z dnes již ikonické řada Octomore, který jako jediný zrál plných deset let. Limitovaná edice, pouze 6000 lahví.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Během několika málo let si kolekce silně nakouřených single maltů z Bruichladdich nazvaná po odrůdě skotského ječmene Octomore, vydobyla ve světě reputaci velmi důmyslného destilátu. Je to whisky určená zejména fanouškům, kteří umí ocenit vysoký obsah fenolů ve ské sklence.

Octomore byl v roce 2010 ve Whisky Bible Jima Murrayho vyhodnocen jako single malt roku. V té době však byly všechny řady Octomoru stáčeny po pěti letech zrání. Logická otázka zněla, co udělá s tímto unikátním destilátem delší doba zrání. A toto je odpověď. Limitovaná edice 6000 lahví Octomoru, který zrál plných 10 let, stáčený o síle 50% ABV a s původní nakouřeností sladu 80,5ppm.

Barva je medově zlatá. Aroma je komplikované a vyvíjí se v čase. Nejprve jsou cítit tóny čokolády a hrozinek spolu s divokou čerstvou mátou.
To vše je zaobaleno v rašelině a tvoří nádherný a ucelený obraz vjemů. Po chvilce se přidávají čerstvé tóny moře, ořechů a sladu, aby se následně přidal nakouřený marcipán, med a zelené ovoce. Chuť je pak středně těžká se smetanovými tóny, kde přirozeně převládá sladká kouřovost a tóny moře.

Celkově je to single malt s unikátním ostrovním charakterem posouvající whisky zase o kus dál.

Doplňkové parametry

Kategorie: BRUICHLADDICH Single Malt Whisky
Balení: Dárkový box
Nakouření sladu: 80,5 ppm
Objem alkoholu: 50%
Oblast: Islay
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Bruichladdich
Řada: Octomore
Stáří: 10 let
Země původu: Skotsko

Bruichladdich

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: