Dictador 100 Months Aged Cafe Rum

769 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
24.5.2021
Položka byla vyprodána…

Rum zrající 100 měsíců v sudech po bourbonu, aby byl následně filtrovaný přes nejkvalitnější zrnka kávy Arabica čímž vzniká unikátní rum pro unikátní zážitek. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podle legendy sahá historie značky Dictador až ke konci 18. století, do doby kdy Severo Arango y Ferro přicestoval do dnešní Kolumbie. Ferro přijel jako vyslanec koloniálního Španělska a jeho úkolem bylo zvýšit a zefektivnit výběr daní v tehdejší španělské državě. A protože to byl opravdu silný, striktní a rozkazovačný muž, brzy si vysloužil přiléhavou přezdívku - Dictador. Když zrovna nevybíral daně, objevoval exotickou Kolumbii a její specifické produkty. No a pak to přišlo. Zamiloval se. Jakmile objevil kolumbijský rum totálně propadl jeho chuti a stal se z něj klíčový distributor cukrové třtiny. Tolik praví pověst.

V roce 1913, téměř 180 let od doby vzniku této legendy, založil Severův potomek Don Julio y Parra palírnu Destileria Colombiana. Don Julio zasvětil svůj život odtajňování legendy svého předka a stejně tak i výzkumu nástrah výroby rumu. Výsledek se brzy dostavil a značka Dictador byla považována za nejlepšího producenta kolumbijských rumů v karibském regionu. Díky své poloze je Kolumbie jedním ze tří největších světových pěstitelů cukrové třtiny dosahujících jak velké kvality, tak i kvantity sklizně. Historické město Cartagena a jeho okolí je známé jako první region produkující cukrovou třtinu v Jižní Americe. A právě v tomto historickém koloniálním městě míchá ty nejlepší rumy master blender Hernan Parra, zástupce třetí generace rodiny zakladatele a muže, jenž začal psát první řádky rodinné tradice, diky které si svět může vychutnávat tyto skvělé rumy.

Dictador 100 Month Aged Cafe Rum je ideální rum pro nejnáročnější milovníky rumů, kteří si svůj doušek cení stejně jako ranní kávy. Tento netypický rum zraje v dubových sudech po bourbonu, do kterých je umístěn ihned po destilaci. Po 100 měsících zrání přichází na řadu filtrace destilátu přes to nejznámější, co Kolumbie světu dává - přes ty nejkvalitnější zrnka kávy Arabica. Tento proces přidává rumu něco navíc, něco co vyhledávají znalci, kteří se nespokojí pouze s klasickým rumem.

Dictador 100 Month Aged Cafe Rum je rum vynikající k vychutnávání v čistém stavu nebo na velké kostce ledu. Díky jeho kávovému nádechu z něj ale může být také základ luxusních koktejlů. Je na každém, jak si tuto kolumbijskou lahůdku vychutná.

Doplňkové parametry

Kategorie: DICTADOR rum
Objem alkoholu: 40%
Obsah láhve: 0,7 l
Stáří: 8 let
Výrobce: Destileria Colombiana
Země původu: Kolumbie
Položka byla vyprodána…

Dictador

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: