Dictador 20 Years Old 40% 0,7 l

Akce
1 186 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
2.11.2021
Položka byla vyprodána…

Dvacetiletý kolumbijský rum pyšnící se spoustou prestižních cen v mezinárodních soutěžích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Věhlasné a hojně oceňované rumy Dictador vznikají v palírně nesoucí název Destileria Colombiana ležícím ve městě Cartagena na severozápadě Kolumbie. Vznik palírny je datován do roku 1913, kdy ji založil Don Julio y Parra, potomek legendami opředeného muže po kterém nesou rumy z této palírny své jméno. Traduje se totiž, že koncem 18. století připlul do Kolumbie, tehdejší španělské kolonie, muž jménem Severo Arango y Ferro aby zefektivnil výběr daní pro španělskou korunu. A protože si počínal opravdu suveréně a s nikým se moc nemazlil, začalo se mu přezdívat Dictador. Když zrovna nevybíral daně, poznával krásy Kolumbie. A jednoho osudného dne poznal i rum, do kterého se okamžitě zamiloval. Rumem byl natolik fascinován, že začal obchodovat s cukrovou třtinou a brzy se z něj stal klíčový producent této komodity. Jestli je to pravda nebo ne není až tak podstatné. Důležité je, že tato legenda pomohla později Juliovi Parra k dodání síly a založení Destilerie Colombiana, díky čemuž si můžeme vychutnávat tento prvotřídní kolumbijský rum i více jak sto let poté. Dnes míchá rum zástupce již třetí generace rodiny zakladatele a to Hernan Parra.

Dictador 20 Years Old je rum vyráběný z té nejkvalitnější cukrové třtiny v Kolumbii. Rumy ve směsi jsou destilované jak kolonovou metodou tak metodou kotlíkovou pro dosažení středně těžkého rumu. Po destilaci rumy zrají v použitých sudech systémem solera. Po dosažení požadované kvality a vyzrálosti se rum za nejpřísnějších kontrolních podmínek stáčí do tradiční černé lahve s modrou etiketou a je připravený k dodání na váš stůl.

Dvacetiletý Dictador má jantarovou barvu s červenými odlesky. Aroma je silné s tóny karamelu, vanilky, medu, pražené kávy a dubu. Chuť je pak velmi jemná ale přesto komplexní s prvky karamelu, vanilky, medu a kávy. Doporučujeme si jej vychutnat jen tak, čistý a ničím nerušený. 

Rum Dictador 20 Years Old je nejoceňovanějším rumem světa a pyšní se celou řadou prestižních medailí.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: DÁRKOVÁ BALENÍ RUM
Balení: Rozkládací dárková kazeta
Objem alkoholu: 40%
Obsah láhve: 0,7 l
Stáří: 20 let
Výrobce: Destileria Colombiana
Země původu: Kolumbie
Položka byla vyprodána…

Dictador

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora Dictador 24.5.2017 20:10
Jsem si furt říkal proč se tenhle rum jmenuje tak jak se jmenuje a teď už to teda vím. Každopádně co se týče chuti a všeho jsou Dictádor mé skoro nejoblíbenější rumy. Začínal jsem na 12YO a do ní mi chvilku trvalo než jsem se propil. Pak jsme ale na tom trochu ulít a tak jsme zkusil i dvacítku. No co psát, je to prostě paráda a doporučuju všem co mají rumy rádi a zároveň se jimi už trochu propili. Pro nováčky je to zbytečně drahá sranda.
Odpovědět