Glen Grant 33 Years Old 1969 46%

Doprava v ČR zdarma
29 163 Kč
skotska single malt whisky glen grant 1969 33 yo
29 163 Kč 27 900 Kč
2 dny

Single malt z palírny Glen Grant, který uzrál a byl stočen o 33 let později nezávislou stáčírnou Murray McDavid jako součást jejich kolekce Mission. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna Glen Grant byla založena v roce 1840, kdy si bratři John a James Grantovi požádali o udělení licence. Pro svůj podnik zvolili místo v těsné blízkosti přístavu Garmouth u řeky Spey a ječných polí. Vše potřebné tedy bylo po ruce. James Grant byl vizionář a zároveň zarputile pracoval na výstavbě severní železniční tratě. Jako poděkování pojmenovala železniční společnost jednu ze svých lokomotiv Glen Grant. V roce 1872 James zemřel a vládu nad společnosti přebírá jeho syn James přezdívaný "The Major", který zdědil otcův podíl a druhý podíl koupil
od svého strýce Johna. The Major byl legendární vynálezce a cestovatel, který se nebál aplikovat nové poznatky. Byl tak prvním mužem v Highlands, který vlastnil automobil. Palírna Glen Grant byla také první skotskou palírnou, která měla elektrické osvětlení. Zároveň James zavedl dlouhé destilační kotle, které daly destilátu svěží sladovou chuť a čirou barvu, což se okamžitě stalo standardem a destilace whisky z toho vychází dodnes. Po smrti Jamese v roce 1931 přebírá palírnu jeho vnuk Douglas jako jednu z nejznámějších palíren na světě. Dnes je Glen Grant v majetku společnosti Campari. Stále je to ale jedna z palíren prodávajících nejvíce single malt whisky na světě.

Glen Grant 33 Years Old destilovaný v roce 1969 je stáčený o síle 46% ABV. Sudy z palírny převzala nezávislá stáčírna Murray McDavid a dále se o jejich další vývoj starala sama. Murray McDavid má dlouhodobou zkušenost se zráním vzácných maltů. Díky takovýmto nezávislým společnostem můžeme dnes ochutnat i whisky z palíren, které již neexistují.

Ze sudů vypálených v roce 1969 z Glen Grant destilerie stočili v Murray McDavid 600 lahví jako součást své Mission kolekce. Stáčení proběhlo v roce 2002 a k dispozici je posledních pár kousků této vzácné sběratelské kolekce.

Aroma je ovocné a kořeněné s tóny exotického ovoce a dubu. Chuť je pak komplexní a suchá s ovocnými a dřevitými tóny. Dokončení je pak velmi dlouhé s tóny dubu.

Na espirits.cz je tento Glen Grant k dostání v dřevěné truhle a lahvi s těžkým dnem. Pro sběratele a investory je to jedna z posledních možností tento skvost do své sbírky získat.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Kolekce: Mission
Objem alkoholu: 46%
Oblast: Speyside
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glen Grant
Rok destilace: 1969
Stáčírna: Murray McDavid
Stáří: 33 let
Země původu: Skotsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: