Glenfiddich 18 Years Old Ancient Reserva 40% 0,7 l + 2 skleničky

Akce
1 590 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Jedinečný malt z produkce legendární palírny zrající 18 let. Speciální dárkové balení s dvěma skleničkami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ve skotském městě Dufftown, kterému se přezdívá hlavní město whisky, leží palírna Glenfiddich. Palírnu založil v roce 1887 William Grant a za pomoci své rodiny ji také postavil. Rok na to spatřily světlo světa první kapky destilátu z palírny z údolí řeky Fiddich, která do jisté míry určila takovou podobu whisky, jak ji známe dnes. Ze začátku dodávali Grantovi whisky převážně do místní mísírny Pattison, která však v roce 1898 zkrachovala, což zapříčinilo velké problémy všem dodavatelským palírnám a Glenfiddichu nevyjímaje. Oproti mnohým dalším palírnám, které pád Pettisonu nepřežily, se Glennfidich rozhodl vyrábět vlastní blend a dostat jej na celosvětový trh. Tato strategie se ukázala jako úspěšná a Glenfiddich si získal ve světě výtečné renomé. Po prohibici byla Glenfiddich jednou z pouze šesti palíren, které přežily. V roce 1963 překvapil světový trh tím, že na něj uvedl jako první firma svůj single malt, do té doby tajemství, které znali pouze Skoti. Díky vytrvalému marketingu a tříboké zelené lahvi s jelenem na etiketě se brzy stal Glenffidich lídrem v prodeji single malt whisky s podílem 26% světového trhu. Dodnes tak můžeme považovat Glenfiddich za průkopníka nové historie whisky, kdy si své místo pod sluncem vybojoval single malt a úspěšně tak konkuroval zaběhlým blendům.

Glenfiddich 18 Years Old zraje v sudech po španělském sherry Oloroso a v sudech po americkém bourbonu díky čemuž si získává svůj bohatý charakter.
Všechny sudy se stále vyrábějí v Glenfiddich. Ta je tak jedna z mála posledních palíren, která si sudy nekupuje, ale vyrábí přímo v destilerii.  Destilát dozrává poslední tři měsíce v malých sudech v maximálním počtu 150 sudů tak, aby každý jednotlivý sud byl stále na očích masteru Brianu Kinsmanovi. Díky pečlivé kontrole, dostatečně dlouhému času zrání a zkušenostem předávaných z generace na generaci, vzniká tento jediněčný single malt s individuálně číslovanými lahvemi.

Barva je bohatě bronzová. Aroma je typicky bohaté s tóny zralých ovocných sadů, pečených jablek a dubu. V chutí pak hraje hlavní roli sušené ovoce, pečená jablka a datle. To co mělo na začátku tóny svěžích hrušek se dalšími šesti lety zrání zjemnilo až do podoby pečených jablek.

Také osmnáctiletý Glenfiddich získal mnoho cen. Mezi ty nedávné patří i zlatá medaile z International Spirits Challenge 2013. V tomto balení je k dispozici s dvěma originálními skleničkami. 

Doplňkové parametry

Kategorie: DÁRKOVÁ BALENÍ WHISKY
Balení: Dárkový box s dvěmi originálními skleničkami
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Speyside
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glennfiditch
Stáří: 18 let
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: