Glenfiddich 21 Years Old Gran Reserva

4 200 Kč
2 dny
Položka byla vyprodána…

Zbrusu nová 21letá whisky Glenfiddich dozrávající v sudech po karibském rumu v nádherném dárkovém boxu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírnu Glenfiddich založil v roce 1887 William Grant a za pomoci své rodiny ji také sám postavil. Rok na to spatřily světlo světa první kapky destilátu z palírny, která do jisté míry určila takovou podobu whisky, jak ji známe dnes. Palírna leží ve skotském Dufftownu, kterému se přezdívá hlavní město whisky, v údolí řeky Fiddich. Ve své historii palírna Glenfiddich a rodina Grantů přešli přes mnoho nástrah a většinu z nich dokázali porazit díky čemuž je Glenfiddich jednou z mála palíren v původních rodinných rukách. Krátce po založení palírny s jelenem ve znaku, zkrachovala místní mísírna Pattison, což Glenfiddich jako největšího dodavatele poškodilo. Oproti mnohým dalším palírnám, které pád Pettisonu nepřežily, se Glennfidich rozhodl vyrábět vlastní blend a dostat jej na celosvětový trh. Tato strategie se ukázala jako úspěšná a Glenfiddich si získal ve světě výtečné renomé. Po přetěžkých letech prohibice byla Glenfiddich jednou z pouze šesti přeživších palíren. Po bouřlivých poprohibičních letech poznamenaných fůzemi a zvyšující se dravou konkurencí se v Glenfiddich rozhodli k riskantnímu kroku. V době kdy svět miloval skotské blendy, Glenfiddich uvedl na trh svůj single malt v typické trojboké zelené lahvi. Whisky jak ji znali pouze Skotové si brzy získala oblibu i ve světě. Trh prahl po single maltu a Glenfiddich jako pomyslný průkopník záskal uctihodných 26% světového trhu, což byl pro rodinnou palírnu obrovský úspěch.  Ve své průkopnické aktivitě Glenfiddich pokračuje i dál o čemž svědčí i tento jednadvacetiletý malt dozrávající v sudech po karibském rumu.

Glenfiddich 21 Years Old trpělivě zraje 21 let ve skladech, díky čemuž se z něj stává mimořádný speysideský single malt s tradiční charakteristikou palírny. Dříve než se ale stočí do lahví, přečerpá se do ručně vybraných sudů po karibském rumu. Rumové soudky dodají výsledné whisky kouzelný nádech s tóny exotického ovoce, zázvoru, fíků, limetek a banánů. Je to skotský single malt s nádechem karibiku.

Barva je tmavě zlatá. Aroma je intenzivní a vanilkově sladké. Květinové s tóny banánů, fíků, karamelek, kůže a dubu.  Chuť je pak zpočátku jemná. Následně ožívá a řivádí pepřové tóny, zázvor, koření a lehkou kouřovitost. Závěr je pak velmi dlouhý, hřejivý, suchý a kořeněný.

Tento jednadvacetiletý Glenfiddich byl uveden na trh v roce 2014 jako jedna ze dvou novinek palíry. Ihned po představení získal cenu za nejlepší skotskou whisky starší 21 let na International Spirits Challenge 2015.

Je to vskutku mimořádný single malt, který potěší každého milovníka této palírny s jelenem ve znaku, potažmo každého příznivce typického charakteru whisky ze Speyside. Kdo si zalíbil silné aroma a plnou chuť, kterými se produkce z Glenfiddich vyznačuje, ani v tomto případě nemůže udělat chybu.

aberlou121

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Balení: Luxusní dárková kazeta
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Speyside
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glenfiddich
Stáří: 21 let
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Glenfiddich

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
9x
4
1x
3
2x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: