Glengoyne 15 Years Old

2 389 Kč
skotska single malt whisky glengoyne 15 yo giftbox
2 389 Kč 2 190 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Patnáctiletý single malt z Glengoyne zrající v sudech po bourbonu a sherry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejjižněji položená highlandská palírna Glengoyne byla oficiálně založena v roce 1833 Georgem Connelem, nějaký ten čas po tom co George pálil whisky na černo. Leží v malebném zalesněném údolí u obce Killearn na pomezí Highlands a Lowlands a rozhodně stojí za návštěvu. Je to totiž jedna z nejhezčích palíren ve Skotsku. Než se její název v roce 1907 změnil na dnešní Glengoyne, znamenající údolí divokých hus, jmenovala se Glenguin of Burnfoot. Od prvopočátku se Glengoyne vyznačuje absolutní absencí rašeliny při sušení sladu. Výsledný single malt je tak sladký až suchý s lehkým jablečným aroma. Zlom v moderní historii palírny přišel v roce 2003, kdy palírnu koupila společnost Ian Macleod Distillers, která Glengoyne vrátila opět na přední místa.

Glengoyne 15 Years Old je nový single malt z této highlandské palírny. Stejně jako u celé produkce Glengoyne, je i slad pro destilaci sušený pouze horkým vzduchem.  Destilát pak zraje jak v sudech po bourbonu tak i v sudech po sherry. Výsledkem je jedinečný single malt, který si získal srdce spousty milovníků nejen této skotské palírny.

Aroma je bohaté s tóny kandovaného citrónu, tropického ovoce a karamelek. Chuť je bohatá a olejnatá s tóny karamelu, slaného másla a sekaných vlašských ořechů. Vše doprovází tóny kandovaného citrónu a koření. Závěr je pak dubový a sladový.

Glengoyne 15 Years Old je pro svou kvalitu a chuť také hojně oceňovaný single malt na světových prestižních výstavách.

oban4      g4

 

 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Objem alkoholu: 43%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glengoyne
Stáří: 15 let
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Glengoyne

Ochutnávka Glengoyne 15 yo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: