Glengoyne 18 Years Old

3 922 Kč
skotska single malt whisky glengoyne 18 yo giftbox
3 922 Kč 3 500 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Single malt zrající nezvykle dlouhou dobu v sudech z evropského dubu po prvním plnění sherry a držitel mnoha prestižních ocenění.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejjižněji položená highlandská palírna Glengoyne byla oficiálně založena v roce 1833 Georgem Connelem, nějaký ten čas po tom co George pálil whisky na černo. Leží v malebném zalesněném údolí u obce Killearn na pomezí Highlands a Lowlands a rozhodně stojí za návštěvu. Je to totiž jedna z nejhezčích palíren ve Skotsku. Než se její název v roce 1907 změnil na dnešní Glengoyne, znamenající údolí divokých hus, jmenovala se Glenguin of Burnfoot. Od prvopočátku se Glengoyne vyznačuje absolutní absencí rašeliny při sušení sladu. Výsledný single malt je tak sladký až suchý s lehkým jablečným aroma. Zlom v moderní historii palírny přišel v roce 2003, kdy palírnu koupila společnost Ian Macleod Distillers, která Glengoyne vrátila opět na přední místa.

Glengoyne 18 Years Old je single malt uvedený na trh v roce 2012 jako nástupce legendární 17 Years Old. Kořeněná chuť ovoce, vanilky, zralých jablek a celkově nádherný pocit v ústech. To je výsledek osmnácti dlouhých let zrání, z nichž se výrazná část odehrála v dubových sudech po prvním plnění sherry. Jako každá whisky z Glengoyne i tato osmnáctiletá je destilovaná nejpomaleji v celém Skotsku.

Barva je středně zlatá s bohatými odlesky. Aroma zprvu zaplavuje tóny červených jablek a zralého melounu. Pozdějí pak přichází na řadu ovesná kaše s hnědým cukrem. Chuť je plná, zaoblená a bohatá. Nejprve je cítít marcipán a kandované ovoce s vlašskými ořechy. Následně se o slovo hlásí vánoční koření sušené kakao a sevilská marmeláda. Závěr je pak dlouhý, hřejivý a suchý.

O vyjímečnosti tohoto mimořádného single maltu hovoří jasně výčet medailí z prestižních světových soutěží. Mezi ty nedávné patří bezesporu Double Gold z San Francisco World Spirits Competition z roku 2014.

18 Years Old je dovážen do České republiky, stejně jako jiné Glengoyne, pouze v limitovaném množství. Dostupnost je tak značně kolísavá.

                                                  g1     g2     g3     g4     

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Balení: Tuba
Objem alkoholu: 43%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glengoyne
Stáří: 18 let
Vlastník: Ian Macleod Distillers
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Glengoyne

Ochutnávka Glengoyne 18 yo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: