Glengoyne 21 Years Old

4 586 Kč
skotska single malt whisky Glengoyne 21 YO giftbox
4 586 Kč 4 190 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Single malt z palírny Glengoyne destilovaný nejpomalejším procesem v celém Skotsku, zrající 21 let v sudech po sherry a dodávaný v krásné dárkové kazetě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejjižněji položená highlandská palírna Glengoyne byla oficiálně založena v roce 1833 Georgem Connelem, nějaký ten čas po tom co George pálil whisky na černo. Leží v malebném zalesněném údolí u obce Killearn na pomezí Highlands a Lowlands a rozhodně stojí za návštěvu. Je to totiž jedna z nejhezčích palíren ve Skotsku. Než se její název v roce 1907 změnil na dnešní Glengoyne, znamenající údolí divokých hus, jmenovala se Glenguin of Burnfoot. Od prvopočátku se Glengoyne vyznačuje absolutní absencí rašeliny při sušení sladu. Výsledný single malt je tak sladký až suchý s lehkým jablečným aroma. Zlom v moderní historii palírny přišel v roce 2003, kdy palírnu koupila společnost Ian Macleod Distillers, která Glengoyne vrátila opět na přední místa.

Glengoyne 21 Years Old je single malt, který celých 21 let zraje v ručně vybraných sudech po sherry. Slad se před šrotování suší výhradně vzduchem, nikdy nad rašelinou. Po destilaci leží sudy v temnu a chladu v tradičním kamenném sklepě, kde čekají až přijde ten správný čas. Tento single malt není nijak dobarvovaný či jinak upravovaný, vše co v sobě má je pouze příroda.

Chuť připomene vánoční puding, med a ovoce s dlouhým skořicovým dokončením. Vynikající jako degistiv anebo upřímně... kdykoliv. Stejně jako celá řada Glengoyne je i jednadvacetiletý single malt výsledkem velice dlouhého destilačního procesu. Následně zraje 21 let v pečlivě vybraných dubových sudech, převážně po sherry. Je to jeden z nejlepších single maltů, který může tato highlandská palírna nabídnout.

O své jediněčnosti Glengoyne 21 Years Old přesvědčil již mnohokrát. Posledními úspěchy jsou stříbrná medaile z IWSC 2014 a zlato z IWSC rok před tím. 

K dostání je v masivní dárkové kazetě.

   tal106     bow123

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Balení: Luxusní dárková kazeta
Objem alkoholu: 43%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glengoyne
Stáří: 21 let
Typ sudu: Sherry
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Glengoyne

Glengoyne 21 yo ochutnávka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: