Glengoyne Cask Strenght 58,9%

1 590 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Single malt Glengoyne Cask Strength batch no. 007 stáčený v sudové síle 58,9%

Detailní informace

Detailní popis produktu

Po několikaletém pálení na černo se George Connel v roce 1833 rozhodl svůj podnik zlegalizovat a zažádal si o licenci k destilování. Za
oficiální rok založení palírny Glengoyne se tedy udává rok 1833. Palírna leží v malebném zalesněném údolí u vesnice Killearn na pomezí Highlands a Lowlands. Její původní název zněl Glenguin of Burnfoot. Současné jméno znamenající Údolí divokých hus nese od roku 1907. Novodobá historie se začala psár roku 2003, kdy palírnu převzala rodinná společnost Ian Macleod. Od té doby jsou single malty napříč celým portfoliem hojně oceňované a ze soutěží si přivážejí velký počet prestižních trofejí. Oproti většině ostatních highlandských palíren, které alespoň zřídka používají nakouřený slad, Glengoyne destiluje výlučně slad sušený vzduchem. Whisky je proto nasládlá až suchá s lehkým jablečným aroma.

Glengoyne Cask Strength je single malt stáčený v sudové síle. Zraje v ručně vybraných sudech z amerického dubu po druhém plnění bourbonem. Třetinu času následně dozrává v sudech po sherry z amerického a evropského dubu. Jantarová barva je dosažena pouze časem a dřevem, ničím jiným tzn. není filtrovaný ani nijak dodatečně dobarvovaný.

Barva je jantarově zlatá. Voní po zralých banánech, pudinkovém krému, čajovém pečivu a dubu. Na patře je cítit šípkový sirup, sladké tóny měnící se na kořeněnou až angreštovou suchost. Vše je vybalancované a nic se vzájemně neruší. Po zakápnutí vodou se vše zintenzivní a na povrch vyjdou i tóny zeleného ovoce. Vše končí nádherně dlouho.

Do ČR se dováží v limitovaném počtu a dostupnost je tak značně kolísavá.

Vyjímečnost Glengoyne Cask Strenght potvrzuje i řada medailí z prestižních světových soutěží.

                                                                     ISCHG       oban3      2016 gold

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Balení: Tuba
Kolekce: Batch 007
Objem alkoholu: 58,9%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glengoyne
Vlastník: Ian Macleod Distillers
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Glengoyne

Ochotnávka Glengoyne Cask Strenght

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: