Glengoyne 12 Years Old 43% 0,7 l

Akce
1 240 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
26.10.2021

Velmi oceňovaný dvanáctiletý single malt z Glengoyne dozrávající v sudech po sherry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejjižněji položená highlandská palírna Glengoyne byla oficiálně založena v roce 1833 Georgem Connelem, nějaký ten čas po tom co George pálil whisky na černo. Leží v malebném zalesněném údolí u obce Killearn na pomezí Highlands a Lowlands a rozhodně stojí za návštěvu. Je to totiž jedna z nejhezčích palíren ve Skotsku. Než se její název v roce 1907 změnil na dnešní Glengoyne, znamenající údolí divokých hus, jmenovala se Glenguin of Burnfoot. Od prvopočátku se Glengoyne vyznačuje absolutní absencí rašeliny při sušení sladu. Výsledný single malt je tak sladký až suchý s lehkým jablečným aroma. Zlom v moderní historii palírny přišel v roce 2003, kdy palírnu koupila společnost Ian Macleod Distillers, která Glengoyne vrátila opět na přední místa.

Glengoyne 12 Years Old je druhý nejmladší zástupce hlavní kolekce Glengoyne. Zraje v sudech po bourbonu a sherry a náramně se hodí jako doprovod k mořským plodům. Je to chuť nejpomaleji destilované skotské whisky ze sladu sušeným pouze vzduchem – nikdy rašelinou. 

Barva je přírodní a bohatě zlatá. V aroma lze cítit kokosový olej, med, citronovou kůru a sušený dub. Chuť je pak bohatá s tóny kandovaných jablek, zázvoru, pomeranče a máslových sušenek. V závěru pak hraje hlavní roli sherry, skořice a určitá dřevitost. Vše je krásně vyváženo a tvoří delikátní a harmonický celek. 

Dvanáctiletý Glengoyne svojí kvalitu dokazuje hned několika vysokými cenami z prestižních světových soutěží.

                                              glengoyne 12     glengoyne 121     OP_ISC_SILVER_2016_100_X_100_award     Unknown     

Doplňkové parametry

Kategorie: GLENGOYNE Single Malt Whisky
Balení: Dárková tuba
Objem alkoholu: 43%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glengoyne
Stáří: 12 let
Vlastník: Ian Macleod Distillers
Země původu: Skotsko

Glengoyne

Ochutnávka Glengoyne 12 yo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: