Glenlivet 21 Years Old Archive

4 945 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Nejstarší single malt whisky z hlavní kolekce The Glenlivet. Mimořádná whisky v nádherném dárkovém balení s velmi omezenou dostupností. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna Glenlivet byla založena Georgem Smithem v roce 1824 v údolí řeky Livet, nedaleko od místa, kde se slévá Livet a Avon a údolí přechází do horské oblasti. George Smith byl v okolí znám jako ilegální palič whisky, který svůj podnik zlegalizoval v roce 1824 po získání licence. Svojí palírnu řídil se svým synem, který po smrti otce přebral nástupnictví. Roku 1858 se palírna přestěhovala na místo, kde stojí dodnes. Roku 1953 palírnu koupil Glen Grant. O 20 let později k ní připojil ještě Longmorn a Hill a pojmenoval celý koncern Glenlivet Distillers. Krátce nato převzala celý podnik americká společnost Seagram. Dnes je Glenlivet v majetku francouzského konglomerátu Pernod Ricard. The Glenlivet je standardem kvality whisky ze Speyside, se kterou se všichni ostatní poměřují. Vzhledem k velkému počtu imitátorů, které od pradávna kopírují tuto whisky, může Glenlivet používat přízvisko "The" jako jediná palírna ve Skotsku. Takže originální Glenlivet je vždy uváděn jako The Glenlivet.

 

Tato whisky je k dispozici v nádherné, luxusní dřevěné kazetě. Vzhledem ke své limitované dostupnosti se zároveň jedná o vhodnou investiční příležitost 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Balení: Luxusní dřevěná truhlička
Kolekce: Heritage
Objem alkoholu: 43%
Oblast: Speyside
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glenlivet
Stáří: 21 let
Typ sudu: Sherry Oloroso a bourbon
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Historie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: