Glenmorangie Quinta Ruban

1 333 Kč 1 245 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Glenmorangie dozrávající poslední dva roky v sudech po portském víně, díky čemuž je nejtmavším a nejintenzivnějším single maltem z řady extra matured.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V palírně Glenmorangie začali oficiálně pálit alkohol v roce 1843. Od té doby si palírna prošla dlouhou a strastiplnou cestu. Dnes je součástí luxusního konglomerátu Louis Vuitton Moët Hennessy a ve světě whisky je považována za legendární palírnu a průkopníka tzv. woodfinishingu.

Glenmorangie Quinta Ruban je nejtmavším a nejvíce intenzivním zástupcem z kolekce extra matured. Quinta Ruban strávila deset let zrání v sudech po bourbonu z amerického bílého dubu než byla předána k dodatečnému dvouletému zrání do speciálně vybraných sudů po portském víně z regionu Quantas v Portugalsku.

Výsledkem je jemný destilát s citlivým vyvážením sladkých a suchých tónů a úchvatným kontrastem jemné a svěží struktury. V aroma lze cítit tmavou mátovou čokoládu a sevillské pomeranče mísící se se santalovým dřevem a vlašskými ořechy. V další vlně přichází do popředí pepřová pikantnost a muškátový oříšek. Na patře se mátová čokoláda a vlašské ořechy obklopují sametovými tóny růží a seviskými pomeranči. Závěr je pak opět dlouhý a hedvábný zanechávající na patře chuť pomerančů a čokolády.

Glenmorangie Quinta Ruban je prezentována v klasické podlouhlé lahvi v dárkovém boxu z kartonového papíru.

Stejně jako všechny single malty z Glenmorangie je i Quinta Ruban hojně oceňovaným single maltem. Za zmínku jistě stojí zlatá medaile z IWSC 2015.

                                                                                             IWSCG 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Balení: dárkové balení, papírový kartonek
Objem alkoholu: 46%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Glenmorangie
Stáří: 12 let
Typ sudu: 10 let bourbon + 2 roky portské
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Quinta Ruban

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: