Jack Daniel's Master No. 2 giftbox

891 Kč 790 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Speciální limitovaná edice na oslavu master distillera Jesse Motlowa, který působil ve společnosti Jack Daniel's v letech 1911 až 1941. Limitovaná nabídka, po vyprodání již nebude. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna The Jack Daniel's Distillery byla oficiálně založena roku 1866 Jasperem Newtonem Danielem. Stalo se tak potom, co se mladý Jack naučil řemeslu pálení alkoholu od kazatele Dana Calla a jeho otroka Nearesta Greena. Díky jeho píli a umu se z jeho kukuřičného destilátu brzy stala legenda a z jeho Jack Daniel's Old No. 7 nejprodávanější americká whiskey na světě.

Destiláty Jack Daniel's nejsou klasifikovány jako bourbon, ale jako Tennessee whiskey. Jack Daniel k výrobě svého destilátu používá tzv. Lincoln County Process, kdy čerstvý destilát filtruje přes silnou vrstvu javorového uhlí. Díky tomu má výsledný destilát mimořádně jemný charakter a osobitou chuť. A právě tento krok navíc umožňuje značit láhve Jacka jako Tennessee whiskey. 

Za celou dobu existence palírny zastávalo místo master destillera pouze sedm lidí. Kolekce Master Distillers vzdává holt každému z nich, protože každý se podílel obrovskou měrou na vybudování dnešního kultu Jacka Danielse. Po smrti otce zakladatele se řízení palírny ujal jeho synovec Lem Motlow. Lemův mladší bratr Jess Motlow se v roce 1911 stal master distillerem a jeho úkolem bylo se svou palírnou hlavně přečkat černé období lidstva, americkou prohibici. Jess tento nelehký úkol splnil na výbornou, palírnu převedl přes dobu temna a své žezlo předal v roce 1941 dál.

Jack Daniel's Master Distiller No. 2 vzdává holt druhému master distillerovi palírny Jessu Motlowi v podobě whiskey, kterou tak rád vyráběl. Druhá edice z řady Master Distillers Series je opět silně limitovaná. Nenechte si proto ujít tuto jediněčnou možnost vlastnit kousek z bohaté historie vaší oblíbené americké whiskey.

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Balení: Dárkový box, papírový kartonek
Druh: Tennessee Whiskey
Edice: Limitovaná edice Master Distiller Series
Objem alkoholu: 43%
Oblast: Tennessy
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Jack Daniel´s
Země původu: USA
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: