Jack Daniel's Master No. 3 giftbox

Akce Novinka
–11 %
bourbon and Tennessee whiskey jack daniels old no 3 giftbox
891 Kč –11 % 790 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Speciální edice oslavující odkaz master distillera Lema Tolleyho řídícího výrobu Jacka Danielse mezi lety 1941 a 1964. Limitovaná edice. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jasper Newton Daniel založil svou palírnu The Jack Daniel's Distillery v roce 1866 jako první oficiálně zaregistrovanou palírnu alkoholu na území USA. Stalo se tak potom, co se mladý Jack naučil řemeslu pálení alkoholu od kazatele Dana Calla a jeho otroka Nearesta Greena. Díky jeho píli a umu se z jeho destilátu brzy stala legenda a z Jack Daniel's Old No. 7 nejprodávanější americká whiskey na světě.

Destiláty Jack Daniel's nejsou klasifikovány jako bourbon, ale jako Tennessee whiskey. Jack Daniel k výrobě svého destilátu používá tzv. Lincoln County Process, kdy čerstvý destilát filtruje přes silnou vrstvu javorového uhlí. Díky tomu má výsledný destilát mimořádně jemný charakter a osobitou chuť. A právě tento krok navíc umožňuje značit láhve Jacka jako Tennessee whiskey. 

Za celou dobu existence palírny zastávalo místo master destillera pouze sedm lidí. Kolekce Master Distillers vzdává holt každému z nich, protože každý se podílel obrovskou měrou na budování dnešního kultu Jacka Danielse.

Jack Daniel's Master Distiller No. 3 vzdává hold v pořadí třetímu master distillerovi Lemu Tolleymu. Lem byl prasynovec Jacka Daniela a svou roli zastával v letech 1941 až 1964. V této době se do whiskey z Linchburgu zamiloval i Frank Sinatra, který značce pomohl stát se za pár let známou po celém světě. Za vlády Lema se Jackova palírna změnila z malé lokální výrobny na vskutku velkou palírnu se stále větším potenciálem ovládnout svět jemné Tennessee whiskey. 

Stejně jako všechny whiskey z Master Distillers Series, je i No. 3 silně limitovaná edice. Takže kdo chce vlastnit tento unikátní kousek, musí si pospíšit. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Balení: Dárkový box, papírový kartonek
Druh: Tennessee Whiskey
Edice: Limitovaná edice Master Distiller Series
Objem alkoholu: 43%
Oblast: Tennessy
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Jack Daniel´s
Země původu: USA
Položka byla vyprodána…

Master Distiller No. 3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: