Jack Daniel's Master No. 4 Giftbox

790 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Čtvrtá edice Master Distillers Series oslavující Jesse Gamble, čtvrtého vrchního destilera, který stojí za ikonickou reklamní kampaní, která Jacka proslavila po celém světě. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jasper Newton Daniel založil svou palírnu The Jack Daniel's Distillery v roce 1866 jako první oficiálně zaregistrovanou palírnu alkoholu na území USA. Stalo se tak potom, co se mladý Jack naučil řemeslu pálení alkoholu od kazatele Dana Calla a jeho otroka Nearesta Greena. Díky jeho píli a umu se z jeho destilátu brzy stala legenda a z Jack Daniel's Old No. 7 nejprodávanější americká whiskey na světě.

Destiláty Jack Daniel's nejsou klasifikovány jako bourbon, ale jako Tennessee whiskey. Jack Daniel k výrobě svého destilátu používá tzv. Lincoln County Process, kdy čerstvý destilát filtruje přes silnou vrstvu javorového uhlí. Díky tomu má výsledný destilát mimořádně jemný charakter a osobitou chuť. A právě tento krok navíc umožňuje značit láhve Jacka jako Tennessee whiskey. 

Za celou dobu existence palírny zastávalo místo master destillera pouze sedm lidí. Kolekce Master Distillers vzdává holt každému z nich, protože každý se podílel obrovskou měrou na budování dnešního kultu Jacka Danielse.

Prvním master distillerem, který nepocházel z Jackovi rodiny byl Jesse Gamble, který palírnu řídil pouze dva roky od 1964 do 1966. Za tu dobu stihl Jacka Danielse proslavit ikonickou reklamní kampaní, která vryla whiskey z Linchburgu do podvědomí všech Američanů.   

Jack Daniel's Master Distiller No. 4 je edice z limitované Master Distillers Series, která oslavuje Jessův přínos do bohaté historie značky Jack Daniel's. Stejně jako všechny lahve z této kolekce, je i No. 4 velmi limitovanou edicí, která by neměla chybět ve sbírce žádného sběratele. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Balení: Dárkový box, papírový kartonek
Druh: Tennessee Whiskey
Edice: Limitovaná edice Master Distiller Series
Objem alkoholu: 43%
Oblast: Tennessee
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Jack Daniel's
Země původu: USA
Položka byla vyprodána…

Master Distiller No. 4

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: