Jack Daniel's Master No. 1 Giftbox

790 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

První z kolekce Master Distillers Series zasvěcená zakladateli palírny a průkopníkovi všeho čeho dnes Tennessee whiskey Jack Daniel's dokázala. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna The Jack Daniel's Distillery byla oficiálně založena roku 1866 Jasperem Newtonem Danielem. Stalo se tak potom, co se mladý Jack naučil řemeslu pálení alkoholu od kazatele Dana Calla a jeho otroka Nearesta Greena. Díky jeho píli a umu se z jeho kukuřičného destilátu brzy stala legenda a z jeho Jack Daniel's Old No. 7 nejprodávanější americká whiskey na světě.

Destiláty Jack Daniel's nejsou klasifikovány jako bourbon, ale jako Tennessee whiskey. Jack Daniel k výrobě svého destilátu používá tzv. Lincoln County Process, kdy čerstvý destilát filtruje přes silnou vrstvu javorového uhlí. Díky tomu má výsledný destilát mimořádně jemný charakter a osobitou chuť. A právě tento krok navíc umožňuje značit láhve Jacka jako Tennessee whiskey. 

Za celou dobu existence palírny zastávalo místo master destillera pouze sedm lidí. Kolekce Master Distillers vzdává holt každému z nich, protože každý se podílel obrovskou měrou na budování dnešního kultu Jacka Danielse. První z kolekce je zasvěcená samotnému zakladateli a nositeli slavného jména, který svou palírnu řídil až do roku 1906 kdy zemřel. 

Jack Daniel's Master Distiller No. 1 je whiskey vyrobena přesně tak, jak ji vyráběl sám velký Jack. Whiskey je stáčena o síle 43% což z ni dělá o trochu ostřejší verzi oblíbené Old No. 7. Vzhledem k omezenému množství je každá lahev z Distiller Series velmi vyhledávaným sběratelským artiklem. Lahví máme už jen pár a po vyprodání již nebudou k dostání. Tak si pospěšte. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Balení: Dárkový box, papírový kartonek
Druh: Tennessee Whiskey
Edice: Limitovaná edice Master Distiller Series
Objem alkoholu: 43%
Oblast: Tennessy
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Jack Daniel´s
Země původu: USA
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: