Jack Daniel's Master No. 5 Giftbox

790 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
20.5.2021

Master Distillers Series a její pátý člen Frank Bobo, který se vryl do historie Jacka Danielse zlatým písmem. Limitovaná edice. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historie palírny sahá až do roku 1864, kdy se mladý Jasper Newton Daniel naučil pálit svou jedinečnou Tennessee Whiskey. O dva roky později byla palírna zaregistrována jako The Jack Daniel's Distillery, čímž se zároveň stala první oficiálně zaregistrovanou palírnou na území USA. A prvním Master Distillerem se nemohl stát nikdo jiný, než samotný Jack Daniel. Své místo na slunci si whiskey z Linchburgu vydobyla velmi brzy o čemž svědčí i zisk první z celkových sedmi zlatých medailí z World's Fair v Saint Louis v roce 1904. 

Proč však spadá Jack Daniel's do kategorie Tennessee Whiskey a ne bourbon? I když mají takřka stejné složení (min. 51% destilátu je z kukuřice), rozdílem je tzv. Lincoln County Process. Jack Daniel's prochází po destilaci přes speciální vrstvu javorového uhlí a teprve potom je stáčen do nových sudů z amerického bílého dubu. 

Za celou dobu existence palírny zastávalo místo master destillera pouze sedm lidí. Kolekce Master Distillers vzdává holt každému z nich, protože každý se podílel obrovskou měrou na budování dnešního kultu Jacka Danielse.

Jack Daniel's Master Distiller No. 5 připomíná přínos Franka Boba, který v letech 1966 až 1988 řídil destilaci Linchburgské palírny. V těchto letech zaplavil Ameriku rock and roll. A právě zde se zrodila legenda, která k rocku začala neodmyslitelně patřit. Co rocker, to sklenka Jacka. A tato symbióza funguje dodnes. Za doby vlády Franka Boba začala poptávka několikrát převyšovat výrobní kapacity závodu. Frank, ale tlakům nepodlehl a dále vyráběl Old No. 7 stejně pomalu a kvalitně, jako samotný Jack Daniel.

Pátý přírůstek do kolekce Master Distillers Series je opět uvolněn v limitovaném nákladu. Kdo dřív přijde ten ho bere. Další už k dispozici zřejmě nebudou. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Balení: Dárkový box, papírový kartonek
Druh: Tennessee Whiskey
Edice: Limitovaná edice Master Distiller Series
Objem alkoholu: 43%
Oblast: Tennessy
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Jack Daniel´s
Země původu: USA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: