Jack Daniel´s Sinatra Select 1 l

Akce Novinka
–11 %
bourbon and Tennessee whiskey jack daniels Sinatra giftbox
4 836 Kč –11 % 4 290 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Vysoce limitovaná edice Jacka Danielse k výročí 100 let od narození velkého přítele palírny a legendárního zpěváka Franka Sinatry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jasper Newton Daniel, kterému nikdo neřekl jinak než Jack, miloval kvalitní whiskey. Jeho vášeň pro alkohol ho dovedla až k založení vlastní palírny. Stalo se to v roce 1866 a jeho The Jack Daniel's Distillery byla první, oficiálně zaregistrovanou, palírnou na území USA. Sám Jack se stal první master distillerem a stál u zrodu legendy, která měla brzy dobýt svět. Tou legendou je Jack Daniel's Old No. 7. K výrobě své whiskey používal Jack krok, kterému se později začalo říkat Lincoln County Process. Spočívá to v tom, že čerstvý destilát nechá prokapat silnou vrstvou javorového uhlíA právě tento unikátní výrobní proces stojí za tím, že zdejší destiláty nesou označeni Tennessee whiskey a ne bourbon (ikdyž jsou též pálené převážně z kukuřice).  

Jak čas ubíhal, whiskey z Linchburgu si postupně získávala na oblibě. Pomyslný zlom nastal v roce 1947, kdy Jacka Danielse v newyorském baru poprvé ochutnal Frank Sinatra. Od té doby si jej zamiloval a lahev Jacka nikdy nechyběla v jeho blízkosti. 

Jack Daniel's Sinatra Select byl speciálně připraven k oslavě stého narození tohoto fenomenálního zpěváka a velkého milovníka whiskey z Tennessee. Whiskey pochází ze speciálně vyrobených tzv. „Sinatra Barrelů“, ve kterých část výsledné whiskey zraje. Do stěn těchto unikátních sudů byly vyříznuty hluboké drážky, aby se tak kontakt dřeva s destilátem ještě zvýšil. Po zrání je takto stařená whiskey smíchána s tradičním Old No. 7 a lahvována v síle 45% ABV.

Jedná se o limitovanou edici s omezenou dostupností. Litrová lahev s těžkým dnem leží v masivní dárkové kazetě, v jejichž dvířkách najdete Frankův zápisník a pozvánku do Sinatra clubu. Je to luxusní balení, které se ideálně hodí jako dárek pro zarytého milovníka Tennessee whisky a znalce historie palírny Jacka Danielse.

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Balení: Luxusní dárková kazeta
Druh: Tennessee Whiskey
Objem alkoholu: 45%
Oblast: Tennessee
Obsah: 1 l
Palírna: Jack Daniel´s
Země původu: USA
Položka byla vyprodána…

Sinatra Select

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: