Johnnie Walker

Webová stránka značky: Johnnie Walker

Johnnie Walker je dnes známá po celém světě a společně s Chivas Regal tvoří pomyslný vrchol produkce míchaných, tzv. blended whisky. Jak to všechno začalo a odkud k nám legendární "chodec" vlastně přikráčel? Skvostný příběh nezačíná zrovna radostně. V roce 1819 Johnu Walkerovi umírá otec. Tato smutná chvíle mladého Johna naštěstí nepoznamenala. Uvědomil si, že jestli chce v tehdejším složitém světě uspět, musí se postavit na vlastní nohy.  

A tak John prodává rodinný statek a otevírá malé hokynářství v městečku Kilmarnock. V této době se naplno projevuje Johnův talent pro whisky. Bylo totiž běžné, že obchody nabízely pouze jednodruhovou sladovou whisky, která nebyla zrovna konzistentní. John se rozhodl whisky míchat, a tím svým zákazníkům zaručit stále stejnou kvalitu a chuť. A jak se později ukázalo, nápad to byl vskutku geniální. 

Po Johnově smrti se rodinného podniku naplno ujal jeho syn Alexander. Zde přichází zlom v historii dnes již legendární značky. Británie byla v té době pulsujícím srdcem průmyslové revoluce, díky čemuž se i tak malé město, jakým Kilmarnock bezesporu byl, dočkalo zavedení železnice, po které vlaky vozily zboží lodím podnikajícím cesty do všech koutů světa. V tu chvíli si Alexander uvědomil, jaký potenciál se mu nabízí. Najímal si kapitány lodí jako své obchodní zástupce a svou whisky začal rozvážet po celém světě. V té době pod názvem Old Highland Whisky. 

Brzy nato začal používat typické hranaté lahve, které opatřil výraznou a zkosenou etiketou. Díky tomuto kroku byly jeho lahve rozeznatelné na první pohled a vyhledávané pro svůj punc exkluzivity.  

V roce 1889 Alexandra vystřídala v pořadí již třetí generace Walkerů. Jeho synové Alexander II a George převzali rodinné stříbro po svém otci a jejich vedení začalo brzy slavit úspěch. Jednotlivé řady pojmenovali podle svých výrazných etiket. A tak se v roce 1909 zrodil Johnnie Walker Red Label a Johnnie Walker Black Label. V té samé době známý a oblíbený ilustrátor Tom Browne při obědě načrtl na zadní stranu jídelního lístku návrh nového "kráčejícího" loga a legenda udávající styl segmentu míchaných whisky byla na světě. 

Do roku 1920 byla whisky Johnnie Walker k dostání ve 120 zemích světa a stala se součástí společenské kultury a symbolem pro luxusní životní styl smetánky a filmových hvězd. Ocenění na sebe nedalo dlouho čekat a v roce 1934 byla společnost John Walker & Sons jmenována králem Jiřím V. oficiálním dodavatelem whisky na královský dvůr. Ostatně toto privilegium si drží dodnes. 

Rodinu Red a Black Label postupně rozšířili o naprostý vrchol v míchání whisky. Stalo se tak v momentě, kdy světlo světa spatřil Johnnie Walker Blue Label. Od té doby se portfolio rozrostlo o další oceňované kousky. Osmnáctileté blendy Johnnie Walker Platinum a Johnnie Walker Gold tak doplňuje ještě patnáctiletý Johnnie Walker Green.

Dohromady tak tvoří jednu velkou rodinu, z které si každý vybere to své. Vychutnejte si i vy whisky, která určuje směr blendovaných whisky již více než 150 let a poznejte Johnnie Walker v celé jeho kráse. 

johnnie walker collection_whisky_espirits.cz

11 položek celkem
blended whisky Johnnie walker 12 yo black giftbox
Akce
723 Kč
630 Kč

Black Label je ikonickým blendem Johnieho Walkera a pomyslným měřítkem kvality pro ostatní...

JHNWBL
whisky johnnie walker black glasses
740 Kč

Legendární Black Label v limitované edici s unikátním designem a dvěma masivními skleničkami. 

JWBLII2G
whisky johnnie walker black label
754 Kč

Legendární Black Label v limitované edici s unikátním designem a dvěma masivními skleničkami. 

JWBLL2G
blended whisky Johnnie walker 12 yo 1 giftbox
Akce
944 Kč
790 Kč

Black Label je ikonickým blendem Johnieho Walkera a pomyslným měřítkem kvality pro ostatní...

JHNWBL1
blended whisky Johnnie walker 12 yo double black giftbox
Akce
873 Kč
799 Kč

Double Black je verze ikonického Black Labelu, která ve svém blendu sází ještě více na intenzivní...

JHNWBBL
blended whisky Johnnie walker green label giftbox
1 039 Kč

Green Label se opět vrací do rodiny prémiových blendů Johnnie Walkera. Patnáctiletý blend pečlivě...

JHNWGRL
whisky johnnie walker 18yo iltimate
1 520 Kč

Jedinečná kompozice 18letých whisky a jeden z nejoblíbenějších blendů na světě

JHNWGLU
johnnioe walker patinum label espirits.cz
Akce
2 634 Kč
1 710 Kč

Blend whisky zrajících nejméně 18 let kombinující tradiční styl Johnieho Walkera s moderními...

JHNWPL
blended whisky Johnnie walker collection darkove baleni
Akce
2 514 Kč
2 480 Kč

Poznávací balení produkce nejznávějšího skotského whisky blendera Johnnie Walker

JHNWC
blended whisky Johnnie walker blue label giftbox
Akce
3 851 Kč
3 690 Kč

Blue label je tím nejlepší z produkce Johnnie Walker. Vzniká ve vzácných sudech a náleží mu...

JHNWBLUE
blended whisky Johnnie walker blue king george v giftbox
Doprava v ČR zdarma
9 250 Kč

Legendární blend připomínající den, kdy se Johnnie Walker stal dodavatelem své whisky na dvůr...

JHNWKG

Stránka 1 z 1 - 11 položek celkem