Louis XIII. de Rémy Martin 0,7 l

Doprava v ČR zdarma
65 990 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
28.4.2021

Legendární dílo a nejvzácnější cognac s dílny Remy Martin, který jako jediný nese ozmačení Ultra Premium Cognac.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Louis XIII je vrcholné dílo této legendární francouzské palírny založené v roce 1724. Jeho vyjímečnost a jedinečnou chuť má na svědomí nejlepší réva na světě z jejiž eaux-de-vie je Louis XIII tvořen. Réva pochází z oblasti Grande Champagne, která je vyjímečná svým unikátním klimatem a vápencovým podložím což dohromady tvoří ideální podmínky pro pěstování vinné révy.

Jednotlivé palírny z oblasti Grande Champagne pak každoročně od ledna do března představují porotě Remy Martin v čele s cellar masterem Perriettem Trichetem své eaux-de-vie. Ze všech vzorků čítajících okolo 1000 eaux-de-vie je pečlivě vybráno přibližně dvanáct z nich, které se za mnoho desítek let stanou součástí Louis XIII spolu s dalšími cca 1 200 eaux-de-vie z dalších ročníků.

Eaux-de-vie zrají v rozmezí 40 až 100 let v sudech z limousinského dubu, které každý rok cellar master kontroluje. Po padesáti letech zrání je smícháno okolo 300 eaux-de-vie a původní cellar master předává své dílo dalšímu. Po 75 letech zrání má směs již okolo 700 eaux-de-vie a opět je předána novému cellar masterovi. Stále zbývá dalších 25 let a nový cellar master než je dílo dokončeno a dovedeno k dokonalosti.

Barva je jantarová s jemným aroma zázvoru a muškátového oříšku. Chuť je pak harmonicky květinová s tóny ovoce, koření se stopami jasmínu a mučenky. Vše končí v tónech růže a fialek spolu s dřevitými a medovými podtóny.

Cognac je dodáván v luxusní kazetě a v ručně foukaném a individuálně číslovaném dekantéru. Jeho cena má rostoucí trend, takže je to i ideální investice do budoucna.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: DÁRKOVÁ BALENÍ KOŇAK
Balení: Luxusní dárková kazeta s křišťálovým dekantérem
Objem alkoholu: 40%
Oblast: Cognac
Obsah láhve: 0,7 l
Stáří: 40-100 let
Výrobce: Rémy Martin
Země původu: Francie

Louis XIII. de Rémy Martin

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: