Skotská Lowland whisky

Nejprodávanější

skotska single malt whisky glenkinchie 12 yo giftbox
1 026 Kč
Původně: 1 026 Kč
910 Kč
Detail
1 položek celkem
skotska single malt whisky glenkinchie 12 yo giftbox
Akce
1 026 Kč
910 Kč

Vlajková loď Glenkinchie a nejoceňovanější whisky z Lowlands. Vyznačuje se typickou svěžestí a...

lowland_whisky_skotsko_espirits

Whisky ze skotského regionu Lowland patří mezi single malty, které jsou spíše lehké, jemné a travnaté. Mezi ostatními palírnami si tak místní producenti vysloužili přezdívku "The Lowland Ladies", neboli dámy z Lowland. V tomto regionu se také preferuje trojitá destilace, která stejně jako u irské whiskey dělá výsledný single malt jemnější. Mnoho místních palíren neprodukuje své whisky pouze jako single malt, ale prodávají je velkým koncernovým blenderům do jejich blended whisky

Mezi nejznámější palírny skotské nížiny patří bezesporu Auchentoshan a Glenkinchie, které se díky své lokalitě přezdívá "The Edinburgh Malt". Výčet místních producentů pokračuje palírnami, které v nedávné době opět začaly destilovat, jako Bladnoch, Rosebank nebo Ladyburn. Tento pozitivní trend je ale do jisté míry kompenzován naopak palírnami, které svoji činnost ukončují.

Single malt whisky z Lowlands je ideální jako aperitiv před slavnostní večeří. Díky své jemnosti je to také ideální tip na dárek pro ženy, které mají rády chuť whisky, ale vadí jim jejich alkoholová ostrost. Z vlastní zkušenosti proto pány varujeme. Ať už je to Glenkinchie, nebo jiná whisky z Lowlads, ve vašem baru se dlouho neohřeje. A nebudete to vy, kdo za to bude moci.

Ať už si Lowland whisky zamilujete či dáte přednost ostřejším single maltům z Highland, sladší whisky ze Speyside, anebo klasickým, rašelinou nakouřeným, destilátům z Islay, rozhodně stojí za vyzkoušení.