The Macallan SIENNA 0,7 l

2 040 Kč –5 %
macallan sienna whisky espirits cz
2 040 Kč –5 % 1 930 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
15.11.2019

Třetí zástupce nové produktové řady The Macallan 1824 Series. Oproti zvyklostem zde neuvádí Macallan na etiketách stáří, ale barvu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Home

 

Palírna Macallan byla založena v roce 1824. Její kanceláře a návštěvnické centrum se nachází uprostřed rozlehlého parku v zámečku Easter Elchie.
Samotná palírna pak leží v těsné blízkosti tohoto malebného parku. V roce 1892 koupil palírnu Roderick Kemp, který se kvůli tomu vzdal svých podílů ve věhlasné destilerii Talisker. Pro maximalizaci odbytu byl mezi lety 1965 a 1975 zvýšen počet kotlů ze šesti na 21. Čtrnáct z nich jsou navíc nejmenší kotle ze všech palíren ve Speyside. Díky většímu kontaktu výparů s mědí je tak nově vypálený destilát mnohem bohatší. Za zmínku stojí, že Macallan používá pouze 16% destilátu z jedné várky. Prostě a jednoduše do svých sudů dává jen to nejlepší co ze svých kotlů získá. To, co však dělá Macallan tak typickým, jsou jeho sudy, které si nechávávají vyrábět ve španělském Jerezu. Ještě než jsou ale do palírny dodány, zraje v nich prémiové sherry Gonzales Byass. Macallan dále používá i americké sudy po sherry a bourbonu. Díky tomuto výrobnímu procesu je whisky z Macallan velice komplexní, plná a obsahuje pro whisky ze Speyside tolik typický květinový nádech. Ze sudů dále pochází i barva destilátu. Macallan nikdy svojí whisky nepřibarvuje. 

První single malt uvedl na trh tehdejší šéf firmy a přímý potomek Kempových Allan Shiach v 80. letech 20. století. Ihned si díky tomu získal slávu a firmě zajistil úspěch obřích rozměrů. I přes svoji mimořádnou pozici na trhu nebylo možné pro rodinu Shiachů firmu dále úspěšně rozvíjet, aniž by se absence velkého kapitálu neprojevila na konkurenceschopnosti. V roce 1996 ji tak prodali a dnes je palírna v majetku společnosti The Edrington Group.

The Macallan Sienna je třetím zástupcem kolekce 1824 Series. Tato kolekce se vyznačuje tím, že na místo stáří na svých etiketách uvádí barvu získanou ze sudů po sherry. A protože v Macallan nikdy svou whisky nepřibarvují, je tak odstín barvy i vypovídajícím znamením, od kterého lze odvodit dobu strávenou v sudech.

The Macallan Sienna má tmavě jantarovou barvu. Aroma je intenzivnější než je tomu u Amberu. Je hutné s tóny pomerančové kůry, vanilkového cukru a čokoládových pralinek. V chuti dominují datle a fíky společně s hrozinkami, muškátovým oříškem a zázvorem. Vše krásně doplňují zelená jablka, vanilka a špetka pomeranče.  Závěr je jemný a hřejivý.

The Macallan Sienna získal v roce 2014 prestižní Liquid Gold Award udělovanou Whisky Biblí Jima Mirraye. Ne nadarmo jsou single malty z Macallanu tolik vyhledávané a ceněné znalci a sběrateli. V jednu dobu byla značka The Macallan dokonce na prvním místě tzv. whisky indexu měřícího průměrný roční cenový nárust whisky jako investice.

                                                                                                                      blb651

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Kolekce: The 1824 series
Objem alkoholu: 43%
Oblast: Speyside
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: The Macallan
Typ sudu: Dozrává v dubových sudech po španělském sherry
Země původu: Skotsko

1824 Collection

Ochutnávka s Candice Baker

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
K Avatar autora The Macallan 16.5.2017 08:22
Jsem velkým milovníkem Macallanu. Pro mě je to ta nejlepší palírna ve Skotsku. Siennu jsem si koupil pln očekávání a to mě nezklamalo. Vskutku parádní malt a myslím, že za tu cenu, asi nejlepší co lze dostat. Kdo má rád sladké speysideské whisky tak tomu vřele doporučuji
Odpovědět

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
3x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: