Metaxa AEN

Doprava v ČR zdarma
Značka: Metaxa
29 950 Kč
Na objednání
Položka byla vyprodána…

Velmi limitovaná edice METAXA AEN stáčená v pozlacených, křišťálových dekantérech. Mimořádná možnost vlastnit kus historie této nejoblíbenější řecké značky.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

METAXA AEN je asi to nejlepší, co kdy v Řecku vzniklo. Antické slovo AEN znamená "navždy" a je za ním ukryta ta nejlepší řecká brandy smíchaná z více než 200 blendů z originálního sudu číslo 1 (Cask. No. 1), pocházejícího z první řady původních sudů stále uchovaných ve sklepích domu Metaxa. Cask No. 1 střeží dědictví Metaxy již po více než 80 let a za tu dobu se z něj právem stal samotný symbol značky.

METAXA AEN vznikla k výročí 120 let historie a mezinárodního úspěchu značky Metaxa. Je to velmi liitované plnění, protože pro celý svět je k dispozici pouze 1888 křišťálových dekantérů, zvaných EVERNESS, s ručně foukaným a pozlaceným uzávěrem, který pro Metaxu navrhl uznávaný designer Dimitris Tsigos. Více o příběhu této unikátní karafy zde.

Není tajemstvím, že každá lahev Metaxy v sobě ukrývá jednu kapku destilátu z Cask No. 1. Právě s blížícím se výročím tak vznikl nápad na vytvoření výroční edice, kde by v lahvích nebyla pouze kapka z bájného sudu, ale naplnila by se jím lahev celá. A tak se i stalo a svět spatřil toto vskutku mimořádné dílo, které se už nikdy nebude opakovat. 

Je to mimořádná možnost pro všechny sběratele a investory. Dá se s jistotou předpokládat, že po vyprodání posledních kousků cena strmě poroste.

Co je vlastně důvodem pro tak velkou oblibu destilátů Metaxa, která žene tuto řeckou značku vpřed již tak dlouho? Hlavním cílem zakladatele značky Metaxa, Spyrose Metaxy, bylo vytvoření nejjemnějšího destilátu s maximální možnou aromatickou intenzitou a to v takovém rozsahu, v jakém se to do té doby nikomu nepodařilo. Ke splnění tohoto ambiciozního cíle si zvolil vlastní, dosti riskantní cestu. Naštěstí mu jeho plán vyšel a po celém světě si tak od roku 1888 můžeme vychutnávat jeho mimořádně jemné a aromatické destiláty. A co že udělal Spyros Metaxa jinak, aby svého cíle docílil? Do destilátů před druhotným stařením přidal aromatické víno Muškát. 

Víno odrůdy Muškát, které se přidává do destilátu Metaxa, je pěstováno na vinicích při samém okraji Evropy v srdci Egejského moře. Zdejší vinná réva je živena sluncem, ochlazována mořským větrem a její kořeny sají vše potřebné z minerální půdy. Díky těmto vlivům jsou zdejší vína velmi aromatická a dosahují mimořádné kvality. Pouze ty nejkvalitnější z nich, po pečlivém výběru master blendera, pak končí jako součást vyzrálých destilátů Metaxa

Ať už budete patřit mezi ty šťastlivce, kteří budou vlastnit vrchol produkce v podobě METAXA AEN, anebo zvolíte některou z ostatních variant, rozhodně litovat nebudete. Metaxa Vám totiž v každé její podobě přinese řecké slunce až na Váš stůl. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Brandy
Balení: Pozlacený křišťálový decantér
Objem alkoholu: 45,3%
Obsah láhve: 0,7 l
Výrobce: Metaxa
Země původu: Řecko
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
9x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: