Metaxa

Nejprodávanější

brandy metaxa 12 giftbox
 
760 Kč
Detail
brandy metaxa 7 2 sklenicky darkove baleni
555 Kč
Původně: 555 Kč
490 Kč
brandy metaxa 12 giftbox
806 Kč
Metaxa 12* 0,7 l
Akce
Na dotaz
Původně: 806 Kč
699 Kč
brandy metaxa 7 giftbox
444 Kč
Původně: 444 Kč
390 Kč
Detail
Metaxa grande fine new
 
1 199 Kč
Detail
metaxa private reserve espirits
 
1 830 Kč
Detail
9 položek celkem
brandy metaxa 7 giftbox
Akce
444 Kč
390 Kč

Sedmihvězdičková METAXA v dárkovém balení. Vychutnejte si pohodu z řeckých ostrovů .

brandy metaxa 7 2 sklenicky darkove baleni
Akce
555 Kč
490 Kč

METAXA 7* v krásném dárkovém balení s dvěma skleničkami. Vychutnejte si Vaší oblíbenou Metaxu...

490 Kč

METAXA 7* v krásném dárkovém balení s dvěma skleničkami. Vychutnejte si Vaší oblíbenou Metaxu...

brandy metaxa 12 giftbox
Akce
806 Kč
699 Kč

METAXA 12*  je nejprodávanější Metaxa na světě, vyhledávaná pro svoji nezaměnitelnou jemnost....

brandy metaxa 12 giftbox
760 Kč

Všemi oblíbená řecká METAXA 12*  v originálním klasickém dárkovém balení s postranním otevíráním.

metaxa 12 star with glasses
Akce
902 Kč
799 Kč

Nejprodávanější METAXA v dárkovém balení s dvěma originálními tumblery poteší každého vyznavače...

Metaxa grande fine new
Akce
1 199 Kč

METAXA Grande Fine v nádherné keramické lahvi v nové edici 2017.

metaxa private reserve espirits
Akce
1 830 Kč

M etaxa Private Reserve  patří na nejvyšší kvalitativní příčky žebříčku výrobků známé řecké...

brandy metaxa angels treasure giftbox
3 895 Kč

Každý rok uvolní Metaxa jednu malou várku toho nejlepšího co v jejich sklepích zraje. Metaxa...

Řekne-li se Řecko, každý si ihned představí nespočet ostrovů, olivový olej, antické památky a brandy Metaxa. Věhlas této řecké brandy nesoucí jméno po svém zakladateli , kterým je Spyros Metaxa, není třeba nijak blížeji dokazovat. Svojí jemností, delikátní chutí a nádherným balením svých produktů udivuje svět již od konce 19. století.

Spyros Metaxa se narodil v roce 1843. Říká se, že s geniem se zrodila také jemnost, neboť destiláty se v té době ještě pálily a o jemném vychutnávání nemohla být ani řeč. To se mělo změnit v nejbližších letech. Roku 1888 založil Spyros Metaxa palírnu, ve které vzniknul nejjemnější nápoj pod sluncem a Metaxa se tak zapsala navždy do dějin. Koncem devatenáctého století se věhlas Metaxy rozšířil za hranice Řecka a začátkem nového století si ji už vychutnávali v Americe. Poptávka po řecké brandy byla tak silná, že společnost musela v roce 1968 vystavět novou továrnu, kde v duchu původní receptury rozšířili stávající kapacity. Od roku 1985 se strážcem pokladu, Metaxa Masterem, stal Costas Raptis, který zodpovídá za výrobu dodnes. V roce 2008 uplynulo přesně 120 let od založení palírny a čím jiným toto výročí oslavit než naplněním 120ti pozlacených křišťálových karaf Metaxou ze slavného sudu No. 1, nesoucích jméno Metaxa AEN.  Zatím posledním milníkem bylo uvedení Metaxa 12* v roce 2011. Shodou okolností se tomu stalo v České republice, kde se také stále prodává nejvíce ze všech světových odbytišť. 

A co je to vlastně Metaxa? Je to směs brandy (pálenky z vína), archivního muškátového vína a tajné směsi koření zrající od tří do třiceti let. Více o výrobě Metaxy zde. Stáří se uvádí počtem hvězdiček na etiketě. Co hvězdička, to rok zrání. A že je z čeho vybírat, dokazuje široké portfolio destilátů různého stáří. Vedle výše jmenovaných tvoří velmi oblíbenou položku sedmiletá Metaxa 7*, která je hojně využívaná do letních koktejlů. Krásným dárkem je pak Metaxa 7* se skleničkami. Originální keramická lahev s kresbami z ostrova Rhodos a s Metaxou zrající v průměru 15 let, to je Metaxa Grande Fine. Pouze jednou ročně vzniká blend ze směsí zrajícíh až 30 let, výjimečná Metaxa Private Reserve.  Třešničkou na dortu je pak Metaxa Angels' Treasure. Směs destilátů zrající mnohdy až 50 let v místech s nízkou vlhkostí, což zapříčiňuje rychlejší odpařování vody než alkoholu a v sudech tak zůstává to, co většinou připadne andělům (angels' share).

Ať už si vyberete jakoukoliv Metaxu, vychutnáte si jemné brandy zalité řeckým sluncem. Všechny Metaxy skladem odesíláme ihned, vy se z nich můžete radovat již druhý den. 

 metaxa_range_1