Old Pulteney 17 Years Old

3 288 Kč
skotska single malt whisky old pulteney 17 yo giftbox
3 288 Kč 2 799 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Old Pulteney 17 Years Old zraje v amerických sudech po bourbonu a španělských sudech po sherry. Výsledkem je bohatá whisky tolik oblíbená po celém světě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Severoskotské městečko Wick, bylo po dlouhý čas považováno za hlavní evropské město sleďů. Díky rybolovu zde žil také velký počet rybářů z čehož však pramenil hlavní problém a tou byla jejich neuhašená žízeň po whisky. Proto zde roku 1826 založil James Henderson palírnu, kterou pojmenoval po siru Williamu Pulteney, který ve městě nechal postavit několik čtvrtí a rybářský přístav. Přízvisko Old v názvu palírny je zde proto, že na pobřeží ve skladech palírny whisky neobyčejně rychle zrály a již po krátkém čase chutnaly jako "staré". Ve 20. století šla veškerá produkce do blendů, mj. do Ballantines a několikrát se také změnil majitel. Až když palírnu v r. 1995 koupila společnost Inver House, začal se zde opět vyrábět single malt prodávající se pod značkou Old Pulteney. A od té doby se píše růžová budoucnost této vyjímečné palírny o čemž svědčí i nespočet medailí z prestižních soutěží.

Old Pulteney 17 Years Old je delikátní single malt zrající z 90% v sudech po bourbonu. Zbytek dozrává ve španělských sudech po sherry Oloroso a Pedro Ximénez. Oba zdroje se následně smísí dohromady v jeden harmonický celek. Snoubí v sobě vyváženost mezi vyzrálostí a typickým pobřežním stylem Old Pulteney, díky čemuž si získal srdce mnoha milovníků whisky po celém světě.

Barva je červeně jantarová s okrovým odstínem. Aroma je sladké s tóny jablk a hrušek. Je také dřevnaté se stopami máslových karamelek. V chuti dominují sladké tóny po jemném ovoci s hlavním zastoupením kiwi, guave a broskví. Vše doprovází dřevo, med a typická přímořská slanost.

Svojí jedinečnou kvalitu potvrzuje ziskem mnoha medailí. Největším nedávným úspěchem je Gold ze International Spirits Challange z r. 2015.
Dostupnost Old Pulteney 17 Years Old je v České Republice značně limitovaná a zásoby se velmi rychle ztenčují.

                                                     ISCgold_2015_100x100px_award     OP_ISC_SILVER_2016_100_X_100_award       IWSC2014-Silver-Medal_award        IWSCsilver_outstanding_2015_100x100px_award

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Objem alkoholu: 46%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Old Pulteney
Stáří: 17 let
Typ sudu: Bourbon a Oloroso
Vlastník: Inver House
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Old Pulteney

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: