Rum

Nejprodávanější

rum Quorhum 30 Aniversario Sherry Finish Limited giftbox
 
2 590 Kč
Detail
rum Quorhum 30 Aniversario Oporto Finish Limited giftbox
 
2 490 Kč
Detail
rum Quorhum 30 Aniversario Cask Strength Limited giftbox
 
2 990 Kč
Detail
rum Exquisito 1995
 
1 089 Kč
Detail
rum Exquisito 1990
 
1 339 Kč
Detail
rum Exquisito 1985
 
1 849 Kč
Detail
rum Puntacana Club esplendido giftbox
 
839 Kč
Detail
rum Puntacana Club Tesoro giftbox
 
979 Kč
Detail
rum puntacana xox aniversario
 
1 759 Kč
Detail
4 položek celkem
rum dictador 12yo espirits
Akce
960 Kč
790 Kč

Dvanáctiletý kolumbijský rum s charakteristickým kávovým aroma a tolik oblíbený pro svou...

rum dictador 20yo espirits
Akce
1 390 Kč
1 186 Kč

Dvacetiletý kolumbijský rum pyšnící se spoustou prestižních cen v mezinárodních soutěžích.

rum dictador xo insolent espirits.cz
2 058 Kč
rum dictador xo perpetual espirits.cz
2 058 Kč

 

rum espirits

Rum zažívá v posledních letech velký boom a těší se nebývalé popularitě. Ať už jde o hnědé rumy hodící se k pomalému popíjení, anebo bílé rumy určené spíše do rumových koktejlů. Hledáte-li originální dárek pro muže či ženy, anebo rum pro tu správnou letní party, na ESPIRITS si rozhodně vyberete ten pravý. 

Rum je alkoholický nápoj, který vzniká destilováním zkvašené melasy anebo, v případě kvalitnějších rumů, zkvašené šťávy z cukrové třtiny tzv. virgin honey. Destilát se následně ukládá do dubových sudů, kde zraje a získává tak svoji jantarovou až hnědou barvu. Počátky historie nápoje, který dnes nazýváme rum, nejsou zcela jasné. Vyrábět se začal pravděpodobně v průběhu 16. století na ostrovech Karibiku. Vedlejším produktem zpracování cukrové třtiny je melasa a právě zde nejspíš chudí otroci poprvé objevili možnosti jejího pálení. Více o výrobě rumu zde.

Ze všech oblastí, kde se rum vyrábí je nejproslulejší karibský rum. Kubánský, jamajský, dominikánský, kolumbijský rum, anebo například rum z Venezuely, Peru či Mexika si za dobu své existence získaly velkou oblibu. Neméně vyhledávané jsou i rumy z ostrovů Barbádos, Guatemala, Mauricius nebo Filipín. To je jen krátký výčet zemí produkujících kvalitní třtinové rumy.  

Mezi nejoblíbenější rumy patří bezesporu guatamalský Ron Zacapa a Botran, anebo venezuelské Diplomatico společně s Pampero. Stále větší oblibě se těší kolumbijský Dictador nebo barbádoský Dos Maderas a Mount Gay. Za vyzkoušení rozhodně stojí peruánský Millonario anebo kubánské Legendario. Dalšími hojně vyhledávanými rumy jsou pak rum Pyrat, Matusalem anebo poměrně nový rum z Filipín Don Papa

Vyzkoušejte některý z našich rumů. Odesíláme ihned, aby Vaše zábava mohla začít v nejkratší možné době.