Talisker 10 Years Old 45,8% 0,7 l + 2 skleničky

Akce
1 190 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Typický ostrovní single malt z ostrova Skye vysoce ceněný pro svůj nezaměnitelný ostrovní styl v dárkovém balení se skleničkami. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

V roce 1825 přijeli na ostrov Skye bratři Hugh a Kenneth MacAskillové, aby zde vystavěli palírnu. To se jim v roce 1830 podařilo, když si v obci Carbost pronajali od rodiny MacLeodů farmu, na jejiž místě palírnu vybudovali. Talisker leží na západě ostrova Skye přímo na malebném břehu Loch Harport. V současnosti je to jediná fungující palírna na ostrově a jak místní rádi říkají, kouzlo celého Skye se vléhá do lahví single maltu z Taliskeru. Až do roku 1928 se destilovalo třikrát což vysvětluje neobvyklý počet 5 destilačních kotlů. Postupně se ale přešlo ke klasické dvojnásobné destilaci. V roce 1960 zachvátil palírnu požár a zničil veškeré destilační zařízení. Naštěstí však nezasáhl sklady. Whisky z Taliskeru je středně kouřová, neboť slad se zde odjakživa suší nad hořící rašelinou. Výsledný kouřový charakter dokresluje voda získávaná z jednadvaceti podzemních pramenů z nedalekého Jestřábího kopce (Cnoc nan Speirag), která je bohatě nasycená rašelinou. Dnes je Talisker v majetku společnosti Diageo a patří do kolekce classic malts.

Talisker 10 Years old je klasický ostrovní single mlat. Je velmi oblíben napříč celým spektrem milovníků whisky a je zároveň jedním z nejlepších single  maltů v této kategorii. Ne nadarmo byl zvolen jako Editor´s choice v prestižním Whisky Magazine.

Různorodost počasí, které je v těchto končinách divoké a bouřlivé, pomáhá vytvořit tento nasládlý malt s velmi rašelinně kouřovým aroma a
nádechem mořské slanosti, ústřic a citrusů. Chutná po sušeném ovoci, sladu a rašelině. Zanechává v ústech dlouhé, hřejivě nasládlé opojení.

V tomto případě je Talisker na espirits k dostání v dárkovém balení s dvěma skleničkami.

Desetiletý talisker ja také hrdým majitelem mnoha světových medailí. Mezi poslední úlovky patří cena za Nejlepší skotský single malt do 12 let z roku 2015 ze San Franciska.

  tal101      tal1010        tal105       tal102    tal103    tal106        tal107

Doplňkové parametry

Kategorie: DÁRKOVÁ BALENÍ WHISKY
Balení: Dárkový box s dvěmi originálními skleničkami
Objem alkoholu: 45,8%
Oblast: Highlands / Skye
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Talisker
Stáří: 10 let
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Talisker Skye

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
D Avatar autora Talisker 30.6.2014 16:10
Talisker je velmi dobrá whisky. Mám jí asi nejradši. Tohle balení jsem si koupil protože sbírám skleničky. Moc pěkný.Doporučuju
Odpovědět