Talisker 18 Years Old 45,8%

3 224 Kč
skotska single malt whisky talisker 18 yo giftbox
3 224 Kč 2 790 Kč
Momentálně nedostupné

18letý držitel titulu Best Whisky z 2007 World Whiskes Awards

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna Talisker byla vystavěna v roce 1830 bratry MacAskillovými, po tom co si v obci Carbost pronajali od rodiny MacLeodů farmu, tzv. Talisker House na jejímž pozemku palírnu vystavěli. Splnili si tak sen, se kterým na ostrov přišli. Destilérka leží na západě ostrova Skye přímo na malebném břehu Loch Harport. Dnes je to bohužel poslední fungující palírna na ostrově Skye a jak místní rádi říkají, kouzlo celého Skye se vlévá do lahví single maltu z Taliskeru. Palírna má neobvyklý počet pěti destilačních kotlů, což je přisuzováno tomu, že do roku 1928 se Talisker destiloval třikrát. Postupně se ale přešlo ke klasické dvojnásobné destilaci. V roce 1960 zachvátil palírnu požár a zničil veškeré destilační zařízení kromě skladů. Všechno původní zařízení bylo do dvou let obměněno a palírna mohla pokračovat ve výrobě whisky. Whisky z Taliskeru je středně kouřová, neboť slad se zde od jakživa suší nad hořící rašelinou. Výsledný kouřový charakter dokresluje voda získávaná z jednadvaceti podzemních pramenů z nedalekého Jestřábího kopce (Cnoc nan Speirag), která je bohatě nasycená rašelinou. Dnes je Talisker v majetku společnosti Diageo a patří do kolekce classic malts.

Osmnáctiletý Talisker je vynikající single malt, který by si fanoušci ostrovních whisky v žádném případě neměli nechat ujít. Jeho charakter kombinuje sladkost a sílu. Po přidání vody se naplno projevý starý známý Talisker, kde hlaví tóny určuje rašelina a mořské řasy.

Barva je jantarová. Aroma je bohaté a ovocné s tóny švestek, rynglí, pomerančové kůry s máslovými sušenkami a rumovými pralinkami s trochou kouře na konec. Chuť je pak ze začátku sladká s postupným závanem kouře. Celkově je chuť velmi hřejivá a kouřová. Závěr je středně dlouhý s typickou lehkou pikantností chilli.

Svojí jediněčnost dokazuje množstvím cen z prestižních soutěží mj. např Best Whisky roku 2007 na World Whiskies Awards.

                         tal183         tal184          tsl182        glengoyne 121        oban4

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Balení: dárkové balení, papírový kartonek
Objem alkoholu: 45,8%
Oblast: Highlands / Skye
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Talisker
Stáří: 18 let
Země původu: Skotsko

Talisker Skye

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: