Talisker 30 Years Old 45,8%

Doprava v ČR zdarma
Značka: Talisker
10 660 Kč
skotska single malt whisky talisker 30 yo giftbox
10 660 Kč 9 290 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Nejstarší vyráběný single malt z produkce Taliskeru. K dostání v omezeném množství.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna Talisker byla vystavěna v roce 1830 bratry MacAskillovými, po tom co si v obci Carbost pronajali od rodiny MacLeodů farmu, tzv. Talisker House na jejímž pozemku palírnu vystavěli. Splnili si tak sen, se kterým na ostrov přišli. Destilérka leží na západě ostrova Skye přímo na malebném břehu Loch Harport. Dnes je to bohužel poslední fungující palírna na ostrově Skye a jak místní rádi říkají, kouzlo celého Skye se vlévá do lahví sinle maltu z Taliskeru. Palírna má neobvyklý počet pěti destilačních kotlů, což je přisuzováno tomu, že do roku 1928 se Talisker destiloval třikrát. Postupně se ale přešlo ke klasické dvojnásobné destilaci. V roce 1960 zachvátil palírnu požár a zničil veškeré destilační zařízení kromě skladů. Všechno původní zařízení bylo do dvou let obměněno a palírna mohla pokračovat ve výrobě whisky.

Whisky z Taliskeru je středně kouřová, neboť slad se zde odjakživa suší nad hořící rašelinou. Výsledný kouřový charakter dokresluje voda získávaná z jednadvaceti podzemních pramenů z nedalekého Jestřábího kopce (Cnoc nan Speirag), která je bohatě nasycená rašelinou. Dnes je Talisker v majetku společnosti Diageo a patří do kolekce classic malts.

Klasický charakter třicetiletého single maltu z této jedinečné ostrovní palírny je navíc umocněn délkou zrání. Na výsledku se podepsalo 30 let zrání v dubových sudech, které vytvořily pečlivě vyváženou a elegantně nakouřenou whisky. Tato limitovaná edice byla lahvována v roce 2012 v omezeném počtu pouze 3186 lahví.

Barva je zlatá. Aroma v sobě snoubí mořské tóny s červeným ovocem a je nečekaně ovocné. Teprve po chvilce vychází na povrch klasický kouřový styl Taliskeru. Chuť je pak hřejivě pepřová s tóny rašeliny, dubu, mandlového mléka a kouře. Závěr je pak dlouhý s mořskými tóny a chilli.

Nejstarší Talisker o sobě nechal slyšet i v mezinárodních soutěžích od kud si odnesl řadu významných cen.

                                                          oban4     tal30        iwsc12

                                                                    2008                        2007                      2007 - 2008 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Balení: Dárkový box, papírový kartonek
Objem alkoholu: 45,8%
Oblast: Highlands / Skye
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Talisker
Stáří: 30 let
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Talisker Skye

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
3x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: