Talisker 57° North 57%

2 366 Kč
skotska single malt whisky talisker north 57 giftbox
2 366 Kč 1 950 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Nejsilnější Talisker ze všech. 57° v názvu symbolizuje zeměpisnou šířku, ve které se ostrov Skye nachází a zároveň objem alkoholu v tomto single maltu stáčeném v sudové síle.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Legendární palírna Talisker leží na ostrově Skye přímo na malebném břehu Loch Harport. Založena byla v roce 1830 bratry MacAskillovými, kteří na ostrov Skye přišli realizovat svůj sen o vlastní palírně. Od rodiny MacLeodů si v obci Carbost pronajali farmu, tzv. Talisker House, na jejímž pozemku následně palírnu vystavěli. Palírna má neobvyklý počet pěti destilačních kotlů, což se přisuzuje tomu, že až do roku 1928 se zde destilovalo trojnásobně. Postupně se ale přešlo ke klasické dvojnásobné destilaci. V současnosti je Talisker jediná fungující palírna na ostrově a patřičně hrdí místní obyvatelé s láskou vykládají, že kouzlo celého Skye se vlévá do lahví single maltů z Taliskeru. Whisky z Taliskeru je středně kouřová, neboť slad se zde odjakživa suší nad hořící rašelinou. Výsledný kouřový charakter dokresluje voda získávaná z jednadvaceti podzemních pramenů z nedalekého Jestřábího kopce (Cnoc nan Speirag), která je bohatě nasycená rašelinou. Dnes je Talisker v majetku společnosti Diageo a patří do kolekce classic malts.

Co se objemu alkoholu týče, je tento malt nejsilnější z celé řady palírny Talisker. Je stáčen při sudové síle 57%, což je zároveň i zeměpisná šířka, ve které se nachází ostrov Skye. Dobu zrání výrobce neuvádí.

Barva je zlatá. Aroma tohoto single maltu je velmi čisté a intenzivní. Typicky pro Talisker v něm ucítíte trochu kouře s náznaky mořských řas, vřesu a vanilky. Chuť je pak sladká a kouřová, po plném rozvinutí navozuje hrubou vulkanickou sílu a zemitost. V ústech po polknutí převládá typická pepřovitost a lehké brnění.

Talisker 57° se stejně jako všechny single malty z portfolia Taliskeru může pochlubit celou řadou prestižních cen.

                              bronze sch      ISCgold_2015_100x100px_award      iwsc12      oban    op40

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Balení: Dárkový box, papírový kartonek
Objem alkoholu: 57%
Oblast: Highlands / Skye
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Talisker
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Talisker Skye

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: