Talisker Distillers Edition 45,8%

Akce
Značka: Talisker
1 807 Kč –9 %
skotska single malt whisky talisker distillers edition
1 807 Kč –9 % 1 645 Kč
2 dny
Položka byla vyprodána…

Single malt, který po klasickém zrání v sudech po bourbonu dozrává v sudech, které dříve uchovávaly sherry Amoroso, díky čemuž se stává sladší a bohatší.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Distilerie Talisker byla založena v roce 1830 bratry MacAskillovými poté, co si od rodiny Macleodů pronajali pozemek a farmu ve vesničce Carbost (tzv. Talisker House), ležící na západě ostrova Skye přímo na malebném břehu Loch Harport. Bratři si tak splnili sen, s kterým na drsný ostrov Skye přišli. Whisky z Taliskeru je středně kouřová, neboť slad se zde odjakživa suší nad hořící rašelinou. Výsledný kouřový charakter dokresluje voda získávaná z jednadvaceti podzemních pramenů z nedalekého Jestřábího kopce (Cnoc nan Speirag), která je bohatě nasycená rašelinou. Talisker je v současnosti jediná fungující palírna na ostrově Skye a jak místní s oblibou říkají, kouzlo celého ostrova se vlévá do lahví sigle maltů z Taliskeru. Až do roku 1928 se destilovalo třikrát, což vysvětluje neobvyklý počet 5 destilačních kotlů. Postupně se ale přešlo ke klasické dvojnásobné destilaci. V roce 1960 zachvátil palírnu požár a zničil veškeré destilační zařízení. Naštěstí však nezasáhl sklady a tak dva roky po požáru se zrekonstruovalo destilační zařízení, které bylo nahrazeno přesnými kopiemi původních kotlů a mohlo
se pokračovat ve výrobě. Dnes je Talisker v majetku společnosti Diageo a patří do kolekce classic malts.

Distillers Edition je řada Taliskeru, kde originální desetiletý single malt zraje v sudech z amerického dubu a dozrává ještě nějaký čas v sudech po sherry Amoroso. Sudy po sherry propůjčují whisky sladký a ovocný charakter, který tak obohacuje klasický rašelinný styl Taliskeru.

Výsledkem je kaštanově hnědý, plný single malt, ve kterém se snoubí drsný ostrovní styl olejovité a rašelinné whisky s tóny sladkého ovoce, kakaa a vanilky.

Celá kolekce Distillers Edition se těší velké oblibě o čemž lehce přesvědčí i výčet prestižních ocenění. Nejinak tomu je i u tohoto plnění.

   ISCgold_2015_100x100px_award    bronze sch     tal251     iwsc12       opm       g3       oban4

              2008                  2009-2011                2007                        1998                       2007-2009                         2006                      2007-2008

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Edice: 2013
Objem alkoholu: 45,8%
Oblast: Highlands / Skye
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Talisker
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Talisker Skye

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: