Talisker Storm 45,8%

1 469 Kč
skotska single malt whisky talisker storm giftbox
1 469 Kč 1 250 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Nejnakouřenější single malt z Taliskeru snoubící v sobě klasické mořské tóny umocněné vyšším nakouřením sladu, než jak je tomu u běžné produkce zvykem.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

V roce 1825 přijeli na ostrov Skye bratři Hugh a Kenneth MacAskillové, aby zde vystavěli palírnu. To se jim v roce 1830 podařilo, když si v obci Carbost pronajali od rodiny MacLeodů farmu, na jejiž místě palírnu vybudovali. Talisker leží na západě ostrova Skye přímo na malebném břehu Loch Harport. Až do roku 1928 se destilovalo třikrát, což vysvětluje neobvyklý počet 5 destilačních kotlů. Postupně se ale přešlo ke
klasické dvojnásobné destilaci. V roce 1960 zachvátil palírnu požár a zničil veškeré destilační zařízení. Naštěstí však nezasáhl sklady a po dvouleté rekonstrukci se pokračovalo s výrobou. Whisky z Taliskeru je středně kouřová, neboť slad se zde odjakživa suší nad hořící rašelinou.
Výsledný kouřový charakter dokresluje voda získávaná z jednadvaceti podzemních pramenů z nedalekého Jestřábího kopce (Cnoc nan Speirag), která je bohatě nasycená rašelinou. V současnosti je to jediná fungující palírna na ostrově a jak místní rádi říkají, kouzlo celého Skye se vlévá do lahví single maltu z Taliskeru. Talisker je v majetku společnosti Diageo a patří do kolekce classic malts.

Storm má typický charakter, pro který je Talisker tak oblíben a je navíc umocněn vyšším nakouřením sladu. Jedná se tak o pravděpodobně nejnakouřenější whisky z ostrova Skye.

Barva je tmavě zlatá. Aroma je zpočátku klasicky slané po mořské vodě a mořských řasách, ale ne tak prudce jako u desetiletého Taliskeru. Vše se po chvilce halí do kouře a exploze pepře. Chuť je pak plná a hustá, s dřevitým kouřem, slaností a tóny chilli. Závěr je suchý a středně dlouhý s tóny všudypřítomného kouře.

Talisker Storm byl na trh uveden spolu s Port Ruighe v roce 2013 jako single malt bez uvedeného stáří. Za relativně krátkou dobu si získal celý svět, což dokazuje opravdu početná sbírka medailí z prestižních světových soutěží.

               talsotrm3     talstorm1     talstorm2     talstorm3     talstorm4     tal104

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Balení: Dárkový box, papírový kartonek
Objem alkoholu: 45,8%
Oblast: Highlands / Skye
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Talisker
Země původu: Skotsko
Položka byla vyprodána…

Talisker Skye

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: