Teaninich 33 Years Old 1973 55,9%

Doprava v ČR zdarma
Značka: Teaninich
10 973 Kč
skotska single malt whisky Teaninich 33 yo giftbox
10 973 Kč 9 830 Kč
2 dny

Ročníkový single malt z palírny Teaninich, který vznikl díky nezávislé stáčírně Murray McDavid v roce 2006 v počtu pouze 725 lahví.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna Teaninich byla založena v roce 1817 ve vesnici Alness v bezprostřední blízkosti zátoky Cromarty Firth.  Ležží tak na dohled od postatně známějšší Dalmore. Stejně jako u mnoha dalších skotských palíren i k Teaninich nebyl osud vžždy nakloněn. Ve válečných letech byla palírna dokonce na 7 let uzavřena. Za dobu své existence proššla několika modernizacemi. Ta poslední znamenala navýššení počtu destilačních kotlů o deset, cožž vedlo k rozdělení destilačních procesů do dvou oddělených budov. Výroba whisky se v obou provozech na čas přeruššila v roce 1985. V roce 1991 se v nové budově opět začalo topit pod kotli. Původní stará budova byla pak zbourána v roce 1999.

Teaninich se nikdy net욹ila velké známosti. Převᾞná část produkce skončila v blendech. Existují vššak plnění od nezávislých výrobců, díky kterým máme ma espirits.cz v omezeném množství single malt z Teaninich k dispozici. A není vůbec k zahození. Současný vlastník Diageo v roce 2013 oznámil renovaci palírny a vystavění kompletně nového provozu s 16 destilačními kotly, který ale bude produkovat whisky již pod jinou značkou.

Single malt vypálený v Teaninich roku 1973 zrál 33 let v sudech po bourbonu. Tyto sudy zakoupila nezávislá stáčírna Murray McDavid a v roce 2006 stočila 725 lahví o síle 55,9% ABV. Jak známo, Teaninich vyrábí sladovou whisky spíše jako součást blendů koncernů, jako je Johnnie Walker či Dimple. Toto je tak jedna z mála možností, jak si vychutnat vlastní produkci Teaninich. Určitá budoucí nedostupnost činí z této edice také vhodný investiční artikl. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky a whiskey
Objem alkoholu: 55,9%
Oblast: Highlands
Obsah láhve: 0,7 l
Palírna: Teaninich
Producent: Murray McDavid
Stáří: 33 let
Typ sudu: Bourbon
Země původu: Skotsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: