Dictador 12 Years Old 40% 0,7 l

930 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
3.10.2022

Dvanáctiletý kolumbijský rum s charakteristickým kávovým aroma a tolik oblíbený pro svou jedinečnou kvalitu a příznivou cenu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Věhlasné a hojně oceňované rumy Dictador vznikají v palírně nesoucí název Destileria Colombiana ležícím ve městě Cartagena na severozápadě Kolumbie. Vznik palírny je datován do roku 1913, kdy ji založil Don Julio y Parra, potomek legendami opředeného muže po kterém nesou rumy z této palírny své jméno. Traduje se totiž, že koncem 18. století připlul do Kolumbie, tehdejší španělské kolonie, muž jménem Severo Arango y Ferro aby zefektivnil výběr daní pro španělskou korunu. A protože si počínal opravdu suveréně a s nikým se moc nemazlil, začalo se mu přezdívat Dictador. Když zrovna nevybíral daně, poznával krásy Kolumbie. A jednoho osudného dne poznal i rum, do kterého se okamžitě zamiloval. Rumem byl natolik fascinován, že začal obchodovat s cukrovou třtinou a brzy se z něj stal klíčový producent této komodity. Jestli je to pravda nebo ne není až tak podstatné. Důležité je, že tato legenda pomohla později Juliovi Parra k dodání síly a založení Destilerie Colombiana díky čemuž si můžeme vychutnávat tento prvotřídní kolumbijský rum. Dnes míchá rum zástupce již třetí generace rodiny zakladatele a to Hernan Parra.

Dictador 12 Years Old vzniká kombinovanou destilací v různých typech destilačních soustav. Vyzrává v použitých sudech pomocí metody Solera. Je lahvován podle nejpřísnějších kritérií tak, aby se výsledný produkt vyznačoval stále stejnou kvalitou.

Vyznačuje se bohatě jantarovou barvou s načervenalými tóny. Aroma je plné a intenzivní s náznaky karamelu, medu a pražené kávy. Chuť je velice jemná, s prvky karamelu, kakaa, medu a kávy. Závěr v sobě skrývá lehký dubový podtext.

Jedná se o komplexní chuťový zážitek, tolik unikátní pro rumy značky Dictador, dodávaný v originální černé baňaté lahvi a dárkovém boxu.

           

 

Doplňkové parametry

Kategorie: DICTADOR rum
Balení: holá lahev
Objem alkoholu: 40%
Obsah láhve: 0,7 l
Stáří: 12 let
Výrobce: Destileria Colombiana
Země původu: Kolumbie

Dictador

Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora 24.5.2017 20:47
Parádní záležitost, mohu jen doporučit. Ikdyž ze začátku mi chvilku trvalo než jsem mu přišel na chuť. Ale podobně na tom byli i mý kamarádi. Jakmile si ale jednou propiješ cestu k týhle parádě, je těžký zkoušet i něco jinýho.
Odpovědět
S Avatar autora 6.7.2016 16:38
výborný rum, hodně vyvážená chuť, vyvoněný dubovým dřevem s nádechem vanilky. teď mi to nedá a musím zkusit dvacítku :)
Odpovědět
H Avatar autora Dictador 29.12.2015 17:16
Tenhle rum mi letos nadělil Ježíšek. Dříve jsem vyhledával spíš Zacapu nebo Diplomatico, takže jsem netušil co od toho můžu čekat. Je to velmi lahodný a jemný rum. Není tak sladký jako Diplomatico a má výrazné kávové aroma. Nejdříve to byl trochu nezvyk ale velmi brzi mi zachutnal. A to tak, že si asi brzo koupím jeho starší verzi na porovnání. Jediný negativum je v tom, že přes černou lahev není vidět aktuální stav. Takže konec přijde nečekaně a bohužel velmi brzo:). Mohu doporučit
Odpovědět