Dictador 12 Years Old 40% 0,7 l

930 Kč
2 dny
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Položka byla vyprodána…

Dvanáctiletý kolumbijský rum s charakteristickým kávovým aroma a tolik oblíbený pro svou jedinečnou kvalitu a příznivou cenu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Věhlasné a hojně oceňované rumy Dictador vznikají v palírně nesoucí název Destileria Colombiana ležícím ve městě Cartagena na severozápadě Kolumbie. Vznik palírny je datován do roku 1913, kdy ji založil Don Julio y Parra, potomek legendami opředeného muže po kterém nesou rumy z této palírny své jméno. Traduje se totiž, že koncem 18. století připlul do Kolumbie, tehdejší španělské kolonie, muž jménem Severo Arango y Ferro aby zefektivnil výběr daní pro španělskou korunu. A protože si počínal opravdu suveréně a s nikým se moc nemazlil, začalo se mu přezdívat Dictador. Když zrovna nevybíral daně, poznával krásy Kolumbie. A jednoho osudného dne poznal i rum, do kterého se okamžitě zamiloval. Rumem byl natolik fascinován, že začal obchodovat s cukrovou třtinou a brzy se z něj stal klíčový producent této komodity. Jestli je to pravda nebo ne není až tak podstatné. Důležité je, že tato legenda pomohla později Juliovi Parra k dodání síly a založení Destilerie Colombiana díky čemuž si můžeme vychutnávat tento prvotřídní kolumbijský rum. Dnes míchá rum zástupce již třetí generace rodiny zakladatele a to Hernan Parra.

Dictador 12 Years Old vzniká kombinovanou destilací v různých typech destilačních soustav. Vyzrává v použitých sudech pomocí metody Solera. Je lahvován podle nejpřísnějších kritérií tak, aby se výsledný produkt vyznačoval stále stejnou kvalitou.

Vyznačuje se bohatě jantarovou barvou s načervenalými tóny. Aroma je plné a intenzivní s náznaky karamelu, medu a pražené kávy. Chuť je velice jemná, s prvky karamelu, kakaa, medu a kávy. Závěr v sobě skrývá lehký dubový podtext.

Jedná se o komplexní chuťový zážitek, tolik unikátní pro rumy značky Dictador, dodávaný v originální černé baňaté lahvi a dárkovém boxu.

           

 

Doplňkové parametry

Kategorie: DICTADOR rum
Balení: holá lahev
Objem alkoholu: 40%
Obsah láhve: 0,7 l
Stáří: 12 let
Výrobce: Destileria Colombiana
Země původu: Kolumbie
Položka byla vyprodána…

Dictador