Japonská whisky

Japonská whisky se velmi podobá skotské single malt whisky. Je to dáno z historie, kdy se japonští průkopníci učili ve Skotsku od opravdových mistrů v oboru. No a jak to u houževnatých Japonců bývá, svoje nově nabité vědomosti dovedli téměř k dokonalosti.

 #ShowMore#

Japonská whisky se vyznačuje zpravidla poměrně výrazným charakterem, podobně jako její skotská obdoba. Stylem je japonská whisky něco mezi whisky ze skotské Lowland a Speyside. Mají lehké tóny sherry a květin a ne zřídka kdy i rašelinný charakter připomínající whisky z Islay

V Japonsku se whisky začala vyrábět v průběhu 20. století a její historie tedy nesahá tak daleko, jako je tomu v případě Skotska, Irska či USA. V každém případě i za tuto krátkou dobu si ve světě získala zasloužený respekt a to jak v případě single maltů, tak v kategorii míchaných whisky. Hlavní roli hraje dnes převážně značka Nikka, která dodává na trh whisky od levnějších míchaných až po skutečné raritní skvosty. Budete ale mile překvapeni, že i levnější produkce je vskutku kvalitní a smysluplný zážitek lahodící chuťovým pohárkům každého milovníka luxusního pití.

Stále se zvyšující poptávka po japonských whisky má za následek velmi omezenou dostupnost a raketový nárust cen. Nákup japonských whisky je proto i mimořádně výhodnou investicí. Hledáte-li vskutku originální dárek pro milovníka whisky, pak je ta japonská trefa do černého. 

japanese_whisky_range

5 položek celkem

Cena

18709800
118709800

Značky

Položek k zobrazení: 5
japanese whisky kurayoshi sherry cask espirits.cz
2 399 Kč
KPMSC
whisky kurayoshi 12yo newGB
3 150 Kč
KPM12YO
japanese whisky kurayoshi 18 years old espirits.cz
5 099 Kč
KPM18YO
blended whisky nikka taketsuru 17 yo giftbox NT17YO