Jacopo Poli

Rodinná a řemeslná destilerie Poli byla založena v roce 1898 GioBattem Poli. Palírna se nachází v městečku Schiavon, kousek od města Bassano del Grappa, které dalo tomuto destilátu jméno. Obě tato města leží v samotném srdci regionu Veneto, v regionu nejvíce proslulém právě výrobou grappy. Od prvopočátku historie rodinné palírny se zde řídí jednoduchým heslem: vyrábět tu nejlepší grappu na světě a tím šířit slávu regionu Veneto. Sami můžete posoudit, jestli se jim to daří.

#ShowMore#

Výroba grappy Poli stojí na pěti základních pilířích. Tím prvním je bezesporu výběr kvalitních a čerstvých matolin z těch nejlepších vinařství regionu Veneto. Druhý pilíř potom stojí na  umění destilace a sto letech zkušeností. Třetím střípkem do mozajky jsou pak samotné destilační kotle, které se řadí mezi nejstarší, které se dnes ve světě používají a které jsou zahřívány párou. Čtvrtým pilířem je pak tvrdá práce a zaujetí, se kterým rodina vyrábí svou milovanou grappu od roku 1898. Posledním základním kamenem rodiny Poli je respekt. Respekt k výrobě, stejně tak jako respekt ke svým zákazníkům. Propojením všech pěti pilířů pak vzniká mimořádná grappa, kterou si zamilujete hned po prvním doušku. 

Tradiční rustikální styl představuje Sarpa di Poli. Grappa z muškátových hroznů, tzv. aromatická grappa, je k dostáí pod jménem Po Di Poli Morbida. Absolutní špičku mezi aromatickými grappami pak jednoznačně představuje Jacopo Poli Moscato v ručně foukaných originálních lahvích. Na druhé straně Sarpa Oro di Poli potom reprezentuje grappu zrající v sudech z francouzského dubu, díky čemuž má svou jí krásně zlatou barvu. Spojení slavného vinařství Sassicaia a palírny Poli pak vyústilo v jedno z vyrcholných děl, které jsou na trhu k dostání. Grappa di Sassicaia zraje v barikových sudech, aby na konci dozrávání ještě strávila půl roku v sudech, kde dříve leželo víno ze slavného vinařství.

Poli ale nevyrábí pouze grappy, ale i ovocné pálenky. Zatím jediným zástupcem této skupiny v našem portfoliu je Pere di Poli, destilát z hrušek Williams sklizených v Jižním Tyrolsku. Oproti tuzemským hruškovicím ze kterých Vás pálí pusa je Pere Di Poli navýsost jemný a příjemný destilát, který rozhodně stojí za zkoušku. 

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv destilát od Poli, zklamaní rozhodně nebudete. Milovníci grappy to už vědí dávno a ti, kdo grappu vyzkoušejí poprvé, sami ihned poznají jaký skvost lze z matolin vyrobit.

grappa jacopo poli logo_espirits.cz

7 položek celkem

Cena

7591999
17591999

Značky

Položek k zobrazení: 7