Skotská whisky

Skotská single malt whisky se destiluje a zraje výhradně na území Skotska. Jednodruhová whisky se po zrání ze sudů stáčí přímo do lahví a vyznačuje se zejména vysoce unikátní chutí, ve které lze dobře rozpoznat jednotlivé složky. Každá lahev nese výrazný otisk své palírny a lidské práce, která se na ní po mnoho generací podílela.

#ShowMore#

Základem skotské whisky je sladový ječmen, který se často suší nad rašelinou. Dále také kvalitní pramenitá voda z místních zdrojů. Destiluje se nejčastěji dvakrát ve velkých měděných kotlích. Zrání probíhá nejméně 3 roky v pečlivě vybíraných dubových sudech. Ty jsou často po bourbonu či po sherry, což whisky přináší další chuťový rozměr.

Skotsko se dělí na 5 (6) hlavních whisky regionů a každý z těchto regionů produkuje whisky právě pro svůj kraj typickou. Nejmenší počet palíren najdeme v Lowlands neboli skotské nížině a na poloostrově Kintyre v okolí města Campbeltown. Naopak nejhustší koncentrace palíren je v oblasti údolí řeky Spey, v tzv. Speyside. Tamní whisky je ovocná a sladká a ve většině případů bez kouřového aroma. Co se rozlohy týče, tak nejrozlehlejším regionem je Highlands. Pod Vysočinu spadají i ostatní Ostrovy kromě Islay (Arran, Jura, Mull, Orkney a Skye). Podle některých zdrojů jsou však Ostrovy samostatný region. My na ESPIRITS jim každopádně samostatnost přisuzujeme. Posledním významným a specifickým regionem je ostrov Islay, známý pro produkci silně nakouřených single maltů.

Skotská single malt whisky vždy velmi dobře poslouží jako originální luxusní dárek pro muže, ať už k narozeninám, výročí svatby nebo jiným významným událostem. Tipů na dárek najdete na ESPIRITS nespočet. Položky vedené jako SKLADEM můžete tak mít již do druhého dne. 

 skotska_whisky_regiony_espirits

69 položek celkem

Cena

994390
1994390

Značky

Položek k zobrazení: 69
Chivas Regal 12 Years Old Karton 40% 1l
920 Kč
CHVRG12K1L
skotska single malt whisky laphroaig select giftbox
940 Kč
LPHS
whisky glenlivet 12yo espiritscz GLLT12YO
whisky glenmorangie x espiritscz
990 Kč
GNMX
blended whisky Johnnie walker 12 yo 1 giftbox
1 050 Kč
JHNWBL1
skotska single malt whisky bowmore 12 yo BWM12YO
skotska single malt whisky laphroaig 10 yo giftbox
1 180 Kč
LPG10YO07
wisky ardbeg wee beastie
1 230 Kč
ADGWB
whisky bowmore 15yo 1l espirits BWM151L
Nahoru
Další produkty