BRUICHLADDICH Single Malt Whisky

Bruichladdich vyrábí tři druhy své single malt whisky, které prodává pod třemi různými značkami. Řada Bruichladdich, je jako jediná nenakouřená, čímž mezi single malty z Islay tvoří zajímavý unikát. Port Charlotte je pak silně nakouřená kolekce pojmenovaná podle blízké, již uzavřené, palírny. Kategorií sama pro sebe je řada Octomore, jejichž whisky jsou nejnakouřenější whisky na světě. 

#ShowMore#

Palírna Bruichladdich byla založena v roce 1881 bratry Harveyovými. Nachází se na ostrově Islay, který je znám hlavně díky výrobě rašelinných single malt whisky. Od smrti Williama Harveyho v roce 1930 vystídala majitele a vyráběla whisky pouze pro blendování. Vše se změnilo v roce 2000, kdy palírnu koupili Murray McDavid a přetáhli věhlasného master Blendera Jima McEwana ze sousední Bowmore. Jim se nebál experimentovat jak se sudy, tak i s designem lahví a dóz. Výsledkem je impozantní nárůst věhlasu a obliby zdejší whisky. 

Palírna je hrdá na svou historii a na způsob, jakým svou whisky vyrábí. Veškerý ječmen pochází pouze od místních zemědělců. Není tajemstvím, že se všechny části výroby, od šrotování ječmene až po samotné lahvování odehrávají na ostrově.

Ochutnejte whisky z jedné z nejprogresivnějších skotských palíren Bruichladdich, anebo potěšte své blízké originálním dárkem v nadčasovém designu. Budete velmi příjemně překvapeni.

bruichladdich-range

1 položek celkem

Cena

16901691
116901691

Značky

Položek k zobrazení: 1