A.H.RIISE rum

Dánské rumy značky A.H. Riise, kterou přivedl na svět původně lékárník Albert Heinrich Riise v Dánské Západní Indii v polovině 19. století, se těší stále vetší oblibě napříč celým rumovým světem. Ochutnejte rum s výraznou a bohatou tradicí a nezaměnitelným charakterem. 

#ShowMore# 

Příběh rumu A.H. Riise se datuje od roku 1838, kdy dánská vláda oficiálně jmenovala Alberta Heinricha Riiseho exkluzivním lékárníkem na ostrově Svatého Tomáše v Dánské Západní Indii (dnešní Panenské ostrovy). Tento status mu zaručoval monopol k výrobě alkoholu pro jeho lékárenské potřeby. 

Místní bohatou floru využíval Abert k výrobě různých kosmetických přípravků a léků. Krátce na to pak vyvinul rum a bittery, které používal jako medicínu na břišní onemocnění a desinfekci. První rumy byly na hony vzdálené rumům, které známe dnes. Měly vysoký obsah alkoholu a jejich chuť nebyla zrovna dvakrát opojná. Ne nadarmo se mu říkalo "Kill-devil".

Brzy však jeho rumy získaly věhlas nad rámec obyčejné medicíny, protože kromě "zdravotních" rumů začal Albert i s výrobou jemnějších rumů. Stále se zlepšující receptura a postupy vedly až k získání International Gold Medal na světové výstavě "World Exhibition" v Chicagu.

Albert založil světově známé značky jako např. Old St. Croix Brand, Riise Guava Rum, A.H. Riise a další. Za své dovednosti byl oceněn mnoha prestižními funkcemi, které na ostrove Svatého Tomáše vykonával. Byl např. guvernérem národní banky. 

Dnes mu celý svět vděčí za to, že položil základy úspěšní značky rumu A.H.Riise, který je oblíben napříč celou komunitou milovníků rumů.

 Riise_range

 

 

7 položek celkem

Cena

9992690
19992690

Značky

Položek k zobrazení: 7