Janneau

Prvotřídní francouzský Armaňak Janneau z rodiného podniku, který dnes patří k nejdůležitějším producentům této nejstarší francouzské vinné pálenky. 

Maison Janneau byl založen v roce 1852 Pierrem Etiennem ve městečku Condom v Armagnacu. Otěže řízení rodiné palírny dnes leží v rukách již čtvrté generace rodiny původního zakladatele. Veškeré operace spojené s výrobou Armaňaku Janneau se odehrávají pouze a jenom v regionu Armagnac, díky čemuž se Janneau může honosit ochranou známkou původu AOC. V dnešní době je Maison Janneau domovem jedné z nejdůležitějších výroben francouzského národního pokladu a značka Janneau patří k vedoucím značkám na trhu tzv. Super Premium Quality Armagnac

#ShowMore#

Armaňaky Janneau ovlivňuje několik zásadních faktorů, které se výrazně podepisují na výsledné kvalitě destilátu.Předně je to půda, která díky svému různému složení v každé ze tří oblastí Armagnacu, předává hroznům potřebný charakter. Dále to jsou samotné odrůdy vinné révy. Pro Janneau  se používají bílé odrůdy Ugni Blanc, Folle Blanche, Colombard a Baco. Eaux-de-vie jsou destilovány ihned po fermentaci vína, což dává Armaňakům Janneau jejich nezaměnitelný bouquet a plné tělo. Ná správné zrání vinné révy má zásadní vliv i podnebí, které je díky mírným zimám a dlouhým teplým létům takřka ideální. V Janneau používají převážně dvojitou destilaci, která zde doplnila původní kontinuální metodu. Po destilaci jde čerstvá várka ihned do 450 litrových sudů z limousinských dubů a zraje v původních sklepích, až do doby, než se naplno vykreslí požadovaný charater. Poslední krokem je tzv blending, kdy master blender smíchá eaux-de-vie různého stáří a původu dohromady přesně tak, aby společně vytvořily požadovaný harmonický celek. Vytvořený blend pak ještě dalších 6 měsíců zraje ve velkých 18 000 litrových nádržích, aby se všechny části plně propojily. Teprve potom následuje lahvování do tradičních kapkovitých lahví a cesta k zákazníkům do celého světa.

Tři hlavní pilíře současného portfolia Armaňaků Janneau jsou Janneau VSOP, Janneau Napoleon a nejstarší Janneau XO, zrající až 30 let. Vychutnejte si naplno nejstarší vinný destilát od jednoho z nejvěhlasnějších producentů regionu, vychutnejte si pravý Armaňak plnými doušky. Stojí to opravdu za to.  

 armagnac janneau logo_espirits.cz

2 položek celkem

Cena

8901300
18901300

Značky

Položek k zobrazení: 2
janneauu xo
1 300 Kč
JNUXO