GOSLINGS Rum

Luxusní rumy Gosling's v sobě ukrývají napínavý příběh obchodní lodi, které se rozbouřené moře rozhodlo úplně změnit cílovou destinaci. Z osudové plavby Jamese Goslinga se však zrodil nápad založit rodinnou palírnu přímo na Bermudách. A nápad to byl opravdu výborný, protože si dnes, 160 let od založení, můžeme stále vychutnávat výjimečné rumy bratrů Goslingů.

#ShowMore#

Příběh Gosling's rumů začal už v roce 1806, kdy James Gosling vyplul směrem k Americe s obchodní lodí plnou vína a alkoholu. Počasí se během plavby ale natolik zhoršilo, že musel zakotvit mnohem dříve, než zamýšlel. Místem "ztroskotání" se staly právě Bermudy, kde se Jamesovi (pochopitelně) zalíbilo tak, že už tam zůstal.

Bratři Goslingové začali s mícháním už v 60. letech 19. století a během tří let se jim podařilo namíchat mimořádně tmavý a komplexní rum, který pojmenovali Old Rum. Původně se prodával buďto do vlastních lahví, které si museli lidé přinést, nebo po sudech. Dostupný všem se stal v momentě, kdy se začalo ve velkém plnit do tehdy nejběžnějších lahví od šampaňského. Typické bylo uzavření lahve pomocí černého vosku, díky kterému se Old Rumu začalo říkat Black Seal Rum, který je oblíbený dodnes. 

 

2 položek celkem

Cena

799999
1799999

Značky

Položek k zobrazení: 2
rum goslings espirits
799 Kč
RGO7
rum goslings espirits
999 Kč
RG1