JOHNNIE WALKER Blended Whisky

John Walker založil svou obchodní společnost v roce 1820, kdy po smrti svého otce prodal rodinný statek a v městečku Lilmarnock otevřel hokynářství. V té době měla většina podobných obchodů k dispozici pouze jednodruhové sladové whisky (tzv. single malt scotch whisky), kterým však v té době chyběla konzistence. A zde prokázal mladý John svůj talent a cit pro whisky, když jednotlivé druhy začal míchat dohromady, aby vždy chutnaly stejně. A tak se zrodila míchaná tzv. blended whisky.

#ShowMore#

Po smrti Johna převzal prosperující podnik jeho syn Alexander, vynalezl typické hranaté lahve se zkosenou etiketou a svou whisky začal vyvážet do celého světa pod názvem Old Highland Whisky. Další generace Walkerů přišla s dnes již legendárním logem, změnou názvu na Johnnie Walker a označením podle barev etiket. Světlo světa tak spatřil Johnnie Walker Red Label a Black Label a ze skotské whisky Johnnie Walker se postupně stávala legenda.

Tou se definitivně stala po uvedení whisky Johnnie Walker Blue Label, asi nejlepší dostupnou míchanou whisky na světě. Rodinu Johnnieho dále tvoří osmnáctileté blendy Johnnie Walker Gold Label a Johnnie Walker Platinum v nádherné masivní truhle. Reinkernaci zažil i klasický Johnnie Walker Green Label, který se nějakoou dobu nevyráběl. Posledním přírustky jsou pak Johnnie Walker Double Black, který ve svém blendu ještě více sází na whisky z Islay, než je tomu u klasického Black Labelu

johnnie-walker-whisky-láhve_espirits

 

 

Více zde.

8 položek celkem

Cena

1352480
11352480

Značky

Položek k zobrazení: 8