Gin

Nejprodávanější

30 položek celkem

Cena

3251049
13251049

Značky

Položek k zobrazení: 30
cubical london dry gin ultra premium
1 049 Kč
BUPG
gin Hendricks bottle
739 Kč
HG07
gin Bombay sapphire bottle
589 Kč
GBS1L
gin cubical premium
824 Kč
BPLD
Gin hendricks lunar espirits
885 Kč
GHL
tanqueray no 10 London dry gin bottle TN10
gin hendricks darek curler espirits GHC
gin roku japanesse craft gin espirits
710 Kč
GRJG
gin monkey 47 espirits
998 Kč
GM47
mom gin god save the gin espirits
570 Kč
GM
gin malfy rosa espirits
649 Kč
GMR
gin malfy con limone 41 espirits
649 Kč
GMCL
gin malfy con arancia
649 Kč
GMCA
gin gordons premium pink 1l
452 Kč
GGPP1
gin gordons premium pink gin 07
349 Kč
GGPP07
gin gordons sicilian lemon espirits
335 Kč
GGSL07
gin gordons gin 07
420 Kč
GG18
gin gordons gin 07
325 Kč
GG07
gin botanist dry islay
830 Kč
GBOT
gin beefeater original 1l
439 Kč
GB1L
star of bombay
939 Kč
SOB
tanqueray London dry gin bottle
490 Kč
TLDG

Gin je lahodný a osvěžující nápoj, který má mnoho příznivců. Může se pít čistý, ale je výborný také na přípravu letních koktejlů jako např. gin-fizz, gimlet, gin s tonikem anebo martini. Ochutnejte jeden z našich ginů a užijte si maximální osvěžení v horkých letních dnech, na pláži anebo jen tak doma s přáteli. 

#ShowMore#

Původ ginu hledejme v Nizozemí, kde jej v roce 1650 vynalezl Dr. Franciscus de la Boile, známí jako Dr. Sylvius. Původní určení bylo, stejně jako u mnoha dalších destilátů, čistě medicínské. Vynálezce totiž hledal levné diuretikum, které by se dalo použít jako lék na ledvinové potíže. Smíchal tak obilný destilát a jalovcový olej, tuto směs nazval genever (jalovec) a prapředek dnešních ginů byl na světě. Do Anglie jej poté přivezli angličtí vojáci, kteří mu přezdívali "holandská kuráž". V Anglii se stal ihned velmi oblíbeným a jeho výroba se začala postupně vyvíjet a zdokonalovat. Angličtí lihovarníci následně vynalezli druhý tip ginů a to dry gin, nazývaný také London dry gin na počest místa, kde byl poprvé vyroben. 

Dry Gin vzniká opětovnou destilací obilného, nejčastěji ječného, destilátu. Nad destilovanou kapalinou je zavěšený sáček s bylinami, kořením a jalovcem. Páry unikající z destilované kapaliny procházejí tímto vakem a nasávají aroma použitých přísad, tzv. botanicals, aby následně opět zkondenzovaly. Výsledný gin je lehčí než tradiční gin, neboť nezraje v sudech. Naopak tradiční genever se vyrábí destilací fermentovaného obilného, opět převážně ječného, sladu. Druhá a další následné destilace již probíhají po smíchání prvního destilátu s jalovcovým olejem, bylinami a dalším kořením. 

Nejvyhledávanějšími giny dnešních dnů jsou bezesporu giny Tanqueray London Dry Gin a Tanqueray No. 10, dodávané v ikonických zelených lahvích. Unikátní balení a prvotřídní chuť pak mají giny Botanic Premium a Botanic Ultra Premium, které okamžitě poznáte podle hranaté lahve. Dry gin s přísměsí šafránu, to je odborníky velmi ceněný Old Raj Dry Gin.  Tradiční a nepřehlédnutelná modrá lahev a unikátní způsob výroby, to je Sapphire Bombay. Skotský gin z proslulé palírny Balmenach zase reprezentuje Caorunn. Kategorií samou pro sebe je pak, v posledních letech nejprodávanější gin, Hendrick's Gin s nádechem okurek.