Gin

Gin je lahodný a osvěžující nápoj, který má mnoho příznivců. Může se pít čistý, ale je výborný také na přípravu letních koktejlů jako např. gin-fizz, gimlet, gin s tonikem anebo martini. Najdete u nás giny řemeslné, tradiční, orientální i s nevídanými bylinkami nebo speciální edici pro ženy. Nezapomeňte, že jestli chcete drink jako od profesionála, tak na něj musíte mít pořádnou skleničku. V nabídce máme dvě varianty - krásně kulatou nebo tulipánovitou

#ShowMore#

Původ ginu hledejme v Nizozemí, kde jej v roce 1650 vynalezl Dr. Franciscus de la Boile, známí jako Dr. Sylvius. Původní určení bylo, stejně jako u mnoha dalších destilátů, čistě medicínské. Vynálezce totiž hledal levné diuretikum, které by se dalo použít jako lék na ledvinové potíže. Smíchal tak obilný destilát a jalovcový olej, tuto směs nazval genever (jalovec) a prapředek dnešních ginů byl na světě. Do Anglie jej poté přivezli angličtí vojáci, kteří mu přezdívali "holandská kuráž". V Anglii se stal ihned velmi oblíbeným a jeho výroba se začala postupně vyvíjet a zdokonalovat. Angličtí lihovarníci následně vynalezli druhý tip ginů a to dry gin, nazývaný také London dry gin na počest místa, kde byl poprvé vyroben. 

Dry Gin vzniká opětovnou destilací obilného, nejčastěji ječného, destilátu. Nad destilovanou kapalinou je zavěšený sáček s bylinami, kořením a jalovcem. Páry unikající z destilované kapaliny procházejí tímto vakem a nasávají aroma použitých přísad, tzv. botanicals, aby následně opět zkondenzovaly. Výsledný gin je lehčí než tradiční gin, neboť nezraje v sudech. Naopak tradiční genever se vyrábí destilací fermentovaného obilného, opět převážně ječného, sladu. Druhá a další následné destilace již probíhají po smíchání prvního destilátu s jalovcovým olejem, bylinami a dalším kořením. 

Nejvyhledávanějšími giny dnešních dnů jsou bezesporu giny Tanqueray London Dry Gin, Hendrick's, Gordon's, Bombay Sapphire nebo Beefeater. Na trhu je ale čím dál tím víc speciálních ginů, které se snaží odlišit. To se skvěle daří značkám jako je Cubical nebo japonský RokuUnikátními kousky jsou pak giny, které v sobě mají netradiční kombinace bylinek. Dokonce 47 druhů přírodních ingrediencí v sobě má Monkey 47, skotský Botanist se pak může chlubit 22 druhy. Náš oblíbený orientální Opihr musíme také zařadit do nezvyklých ginů, protože jsme nikdy nic podobného neochutnali. Nakonec nemůžeme zapomenout na dnes velice oblíbené ovocné giny, na které jsou odborníci v italské palírně Malfy. Posledním přírůstkem v naší ginové kategorii je MOM gin, který je věnovaný všem ženám, které mají raději sladší gin s tonicem. 

20 položek celkem

Cena

691240
1691240

Značky

Položek k zobrazení: 20
gin botanist dry islay
999 Kč
GBOT
gin cubical premium
980 Kč
BPLD
gin gordons gin 07
365 Kč
GG07
gin gordons gin 07
499 Kč
GG18
gin gordons sicilian lemon espirits
379 Kč
GGSL07
gin gordons premium pink gin 07
399 Kč
GGPP07
gin gordons premium pink 1l
530 Kč
GGPP1
gin Hendricks bottle
799 Kč
HG07
Gin hendricks lunar espirits
995 Kč
GHL
gin malfy con arancia
730 Kč
GMCA
gin malfy con limone 41 espirits
730 Kč
GMCL
gin monkey 47 espirits GM47
opihr gin spices of the orient OOSL
star of bombay
999 Kč
SOB
tanqueray London dry gin bottle
569 Kč
TLDG
gin beefeater blood orange
459 Kč
GBBO07
gin rangpur london gin espirits
1 099 Kč
TRLDG