Gin

Nejprodávanější

cubical london dry gin ultra premium
 
1 049 Kč
gin Bombay sapphire bottle
Bombay Sapphire 1 l
Skladem
GBS1L
 
589 Kč
gin Hendricks bottle
 
739 Kč
gin Cubical Premium London Dry espirits
 
824 Kč
star of bombay
 
939 Kč
tanqueray London dry gin bottle
 
490 Kč
old raj dry gin 46 giftbox
Old Raj Dry Gin 46%
2 dny
ORG4607
 
620 Kč
old raj dry gin 55 giftbox
Old Raj Dry Gin 55%
2 dny
ORG5507
 
735 Kč
9 položek celkem

Cena

4901049
14901049

Značky

Položek k zobrazení: 9
cubical london dry gin ultra premium
1 049 Kč
BUPG
gin Bombay sapphire bottle
589 Kč
GBS1L
gin Hendricks bottle
739 Kč
HG07
gin Cubical Premium London Dry espirits
824 Kč
BPLD
star of bombay
939 Kč
SOB
old raj dry gin 46 giftbox
620 Kč
ORG4607
old raj dry gin 55 giftbox
735 Kč
ORG5507

Gin je lahodný a osvěžující nápoj, který má mnoho příznivců. Může se pít čistý, ale je výborný také na přípravu letních koktejlů jako např. gin-fizz, gimlet, gin s tonikem anebo martini. Ochutnejte jeden z našich ginů a užijte si maximální osvěžení v horkých letních dnech, na pláži anebo jen tak doma s přáteli. 

#ShowMore#

Původ ginu hledejme v Nizozemí, kde jej v roce 1650 vynalezl Dr. Franciscus de la Boile, známí jako Dr. Sylvius. Původní určení bylo, stejně jako u mnoha dalších destilátů, čistě medicínské. Vynálezce totiž hledal levné diuretikum, které by se dalo použít jako lék na ledvinové potíže. Smíchal tak obilný destilát a jalovcový olej, tuto směs nazval genever (jalovec) a prapředek dnešních ginů byl na světě. Do Anglie jej poté přivezli angličtí vojáci, kteří mu přezdívali "holandská kuráž". V Anglii se stal ihned velmi oblíbeným a jeho výroba se začala postupně vyvíjet a zdokonalovat. Angličtí lihovarníci následně vynalezli druhý tip ginů a to dry gin, nazývaný také London dry gin na počest místa, kde byl poprvé vyroben. 

Dry Gin vzniká opětovnou destilací obilného, nejčastěji ječného, destilátu. Nad destilovanou kapalinou je zavěšený sáček s bylinami, kořením a jalovcem. Páry unikající z destilované kapaliny procházejí tímto vakem a nasávají aroma použitých přísad, tzv. botanicals, aby následně opět zkondenzovaly. Výsledný gin je lehčí než tradiční gin, neboť nezraje v sudech. Naopak tradiční genever se vyrábí destilací fermentovaného obilného, opět převážně ječného, sladu. Druhá a další následné destilace již probíhají po smíchání prvního destilátu s jalovcovým olejem, bylinami a dalším kořením. 

Nejvyhledávanějšími giny dnešních dnů jsou bezesporu giny Tanqueray London Dry Gin a Tanqueray No. 10, dodávané v ikonických zelených lahvích. Unikátní balení a prvotřídní chuť pak mají giny Botanic Premium a Botanic Ultra Premium, které okamžitě poznáte podle hranaté lahve. Dry gin s přísměsí šafránu, to je odborníky velmi ceněný Old Raj Dry Gin.  Tradiční a nepřehlédnutelná modrá lahev a unikátní způsob výroby, to je Sapphire Bombay. Skotský gin z proslulé palírny Balmenach zase reprezentuje Caorunn. Kategorií samou pro sebe je pak, v posledních letech nejprodávanější gin, Hendrick's Gin s nádechem okurek.