Gin

Nejprodávanější

gin Bombay sapphire bottle
Bombay Sapphire 1 l
Skladem
GBS1L
 
589 Kč
Detail
gin Hendricks bottle
 
739 Kč
Detail
cubical london dry gin ultra premium
 
1 049 Kč
Detail
gin Cubical Premium London Dry espirits
 
790 Kč
Detail
tanqueray London dry gin bottle
 
490 Kč
tanqueray no 10 London dry gin bottle
–15 %
Původně: 920 Kč  (–15 %)
780 Kč
Detail
old raj dry gin 46 giftbox
Old Raj Dry Gin 46%
2 dny
ORG4607
 
590 Kč
Detail
old raj dry gin 55 giftbox
Old Raj Dry Gin 55%
2 dny
ORG5507
 
690 Kč
8 položek celkem

Cena

4901049
14901049

Značky

Položek k zobrazení: 8
gin Bombay sapphire bottle
589 Kč
GBS1L
gin Hendricks bottle
739 Kč
HG07
cubical london dry gin ultra premium
1 049 Kč
BUPG
gin Cubical Premium London Dry espirits
790 Kč
BPLD
tanqueray no 10 London dry gin bottle
–15 %
780 Kč
TN10
old raj dry gin 46 giftbox
590 Kč
ORG4607
old raj dry gin 55 giftbox ORG5507

Gin je lahodný a osvěžující nápoj, který má mnoho příznivců. Může se pít čistý, ale je výborný také na přípravu letních koktejlů jako např. gin-fizz, gimlet, gin s tonikem anebo martini. Ochutnejte jeden z našich ginů a užijte si maximální osvěžení v horkých letních dnech, na pláži anebo jen tak doma s přáteli. 

#ShowMore#

Původ ginu hledejme v Nizozemí, kde jej v roce 1650 vynalezl Dr. Franciscus de la Boile, známí jako Dr. Sylvius. Původní určení bylo, stejně jako u mnoha dalších destilátů, čistě medicínské. Vynálezce totiž hledal levné diuretikum, které by se dalo použít jako lék na ledvinové potíže. Smíchal tak obilný destilát a jalovcový olej, tuto směs nazval genever (jalovec) a prapředek dnešních ginů byl na světě. Do Anglie jej poté přivezli angličtí vojáci, kteří mu přezdívali "holandská kuráž". V Anglii se stal ihned velmi oblíbeným a jeho výroba se začala postupně vyvíjet a zdokonalovat. Angličtí lihovarníci následně vynalezli druhý tip ginů a to dry gin, nazývaný také London dry gin na počest místa, kde byl poprvé vyroben. 

Dry Gin vzniká opětovnou destilací obilného, nejčastěji ječného, destilátu. Nad destilovanou kapalinou je zavěšený sáček s bylinami, kořením a jalovcem. Páry unikající z destilované kapaliny procházejí tímto vakem a nasávají aroma použitých přísad, tzv. botanicals, aby následně opět zkondenzovaly. Výsledný gin je lehčí než tradiční gin, neboť nezraje v sudech. Naopak tradiční genever se vyrábí destilací fermentovaného obilného, opět převážně ječného, sladu. Druhá a další následné destilace již probíhají po smíchání prvního destilátu s jalovcovým olejem, bylinami a dalším kořením. 

Nejvyhledávanějšími giny dnešních dnů jsou bezesporu giny Tanqueray London Dry Gin a Tanqueray No. 10, dodávané v ikonických zelených lahvích. Unikátní balení a prvotřídní chuť pak mají giny Botanic Premium a Botanic Ultra Premium, které okamžitě poznáte podle hranaté lahve. Dry gin s přísměsí šafránu, to je odborníky velmi ceněný Old Raj Dry Gin.  Tradiční a nepřehlédnutelná modrá lahev a unikátní způsob výroby, to je Sapphire Bombay. Skotský gin z proslulé palírny Balmenach zase reprezentuje Caorunn. Kategorií samou pro sebe je pak, v posledních letech nejprodávanější gin, Hendrick's Gin s nádechem okurek.