GLENCAIRN

 V celé dlouhé a zářné historii whisky zde nikdy nebyla sklenička, která by se dala milovníky whisky považovat za tu jedinou správnou a oficiální skleničku pro konzumaci tohoto skvostného nápoje. Brandy, šampaňské, víno, koňak, ale i pivo, tyhle všechny nápoje mají své výrazné sklenice. Whisky, jeden z nejoblíbenějších světových nápojů, žádnou svou exkluzivní skleničku neměla a byla konzumována prakticky z čehokoliv.

#ShowMore#

Raymond Davidson, zakladatel společnosti Glencairn Crystal, si dal za úkol tuto pošramocenou historii změnit a navrhnout sklenici, kterou milovníci whisky přijmou za svou. Představoval si skleničku podobnou tradiční degustační sklence pro sherry, tzv. copita, která udrží všechna aromata uvnitř, aby si je mohl konzument plně užít. Aby mohl bezpečně roztočit zápěstí a nechat tak whisky rotovat ve skleničce a uvolnit to nejlepší co v sobě ukrývá. Pak si ji plnými doušky vychutnat.  Zároveň ale taková sklenka musí být dostatečně silná, aby vydržela provoz v barech a restauracích. 
 
Prototyp skleničky byl postupně představován master blenderům a výrobcům skotské whisky. Za jejich pomoci se finální podoba skleničky začala postupně rýsovat. Byla navržena tak, aby udržela 35 ml destilátu a umožnila pojmout dalších pár kapek vody. Velký důraz byl kladen na udržení optimálního kontaktu nápoje se vzduchem, což způsobuje rozvinutí aromat.
 
Zužující hrdlo nejen že zpříjemňuje pití,ale hlavně pomáhá udržet všechna důležitá aroma pěkně ve skleničce. Široké tělo sklenice umožňuje pokochat se barvou nápoje uvnitř a masivní krátká stopka pak pevný úchop a bezpečnou základnu pro umístění na stole. Celkově je sklenička dostatečně robustní i pro vybíravé konzumenty a je vhodná pro všechny typy whisky. 
 
Dnes je sklenička Glencairn nedílnou součástí všech whisky festivalů a můžete ji najít ve všech barech, ve kterých to myslí s whisky vážně. Stejně tak jsou skleněné suvenýry většiny palíren stylizovány do podoby právě této skleničky. 
 
Když opomeneme luxusní provedení z broušeného skla, je sklenička Glencairn pouze jedna. Můžete si ji ale dopřát v mnoha různých dárkových baleních. Ideální počet dvou skleniček v sobě ukrývá Twin box, anebo jeho prémiová verze v luxusní dárkové kazetě vykládané saténem. V této kazetě je i verze pro 4 skleničky. Můžete zvolit i balení se třemi skleničkami a unikátním dřevěným podnosem. Pro originální servírování vaší oblíbené whisky je pak vhodný servírovací set s džbánkem. Trochu netradiční pojetí vhodné především pro koktejly a whisky na ledu pak reprezentuje Glencairn Mixer. No a nesmí chybět ani sklenička, ze které se postupně Glencairn vyvinul, degustační Copita s víčkem. A kdo to myslí se svou whisky opravdu vážně, ten ocení i unikátní IONA karafu. 
 
glencairn_official_whisky_glass_espirits_cz
 
20 položek celkem

Cena

1654150
11654150

Značky

Položek k zobrazení: 20
glencairn mixer
245 Kč
GMBOX01
igpříspěvky (2) GCBOX01
glencairn jura gin sklenice 2 GIN-JURABOX
glencairn karafa WJ-GLENC
glencairn mixer brouseny GG-MIXERCUTPREM
glencairn dzbanek 2 sklenice GG-GG2WJUGBOX
glencairn 6 sklenic BOX-6GG
glencairn pot still dekanter 2 DECPOTSTBOX
glencarin iona karafa.jpg IONARND